۰ نفر
۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۱
احمدی‌نژاد دیگری نمی‌آید

در سال 1384 و انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری در کشور ایران اتفاقی رخ داد که با گذشت 12 سال از آن تاریخ ، آثاز آن همچنان باقی است

اما قراراست که دیگر چنین نشود و محمود دیگری برجان ومال و نوامیس وفرهنگ مردم حکمرانی نکند زیرا :

1- اصولاً قبل از سال 1384 محمودی وجود نداشت که صاحبان اندیشه بخواهند راه بزرگ شدن حبابی او را بگیرند و چنین عجوبه ای در سپهر سیاست پنجاه ساله ایران تجربه نشده بود که روش مهار او تجربه شده باشد اما امروز ملت و حاکمیت با اندکی تفاوت روش های سقط جنین های این چنینی را به خوبی فراگرفته اند .

2- آن دسته از اصحاب صدا و دارندگان تریبون های رسمی و دینی به خوبی دانسته اند یا به ایشان الهام شده است که دیگر خواب نبینند و خواب نما نشوند وتاکسی هم سوارنشوند که خواب مادر تاکسیران را بشنوند و از مردم بخواهند به محمود رآی دهند .

3- دیگر قرارنیست برای به حاکمیت درآوردن محمود دیگری ، به دامان نورانی و ساحت صاحب الزمان ( عج ) دست درازی کرد و او را نظر کرده آن امام مهربان معرفی کرد .

4- دیگر سرمایه معنوی برای مدعیان و تاجران دین نمانده است که بخواهند به پای کوتوله های سیاسی بریزند و داشته ونداشته های خودرا قربانی محمود نامی کنند و باور و ایمان پاک مردمان را به سخره بگیرند و فضا را به گونه ای آلوده کنند که طلبه جوانی در راهپیمایی پلاکاردی را به دست بگیرد که درآن نوشته باشد : بدون احمدی نژاد به بهشت نمی روم !!!

5- ملت ایران قوه اندیشه و تفکر و بیداری را جایگزین قوه بویایی خویش کرده است و دیگر بوی رجایی و بهشتی و.. را استشمام نمی کنند بلکه کسی را برمی گزینند که اندیشه و خاصیت و درایت و وزانت و اصالت رجایی و بهشتی را داشته باشد حتی اِسانس رجایی و بهشتی را هم مطالبه نمی کنند . رهرو رجایی وبهشتی بودن نامزد ریاست جمهوری ، می تواند ملت ایران را به آرامش برساند نه بوی آنها .!!!

6- ملت ایران از قلدران و صاحبان صدا ، که در دولت های نهم و دهم از مردم می خواستند که برای ایستادگی در مقابل تحریم های ظالمانه ، یک وعده غذا بخورند و یا اشکنه و پیاز مشهدی را ترویج می کردند و یا می گفتند : مگر ما برای شکم و اقتصاد انقلاب کردیم . وبرعکس در دولت یازدهم رکود و گرانی که عمدتاً محصول دولت سیاه رویان می باشد را برنمی تابند و آسمان ریسمان می کنند که چرا به فکر اقتصاد و کار مردم نیستید ؛ گریزان شده اند و این دست از فریاد زنان ، نمی توانند محمود دیگری را بر مردم تحمیل کنند .

7- حاکمیت پیام نورانی امام علی ( ع ) را با تمام وجود شنید و احساس خطر کرد که ، حضرت از عوامل چهارگانه فروپاشی حکومت ها ؛ مقدم دانستن فرومایگان بر فرزانگان را برشمرده است و دیگر حاضر نیست اعتبار و سرمایه خویش را صرف فرومایگان کند بلکه در صد د است فرزانگان را احترام وتکریم کرده و نگذارد سنگ ریزه ها خود را کوه پنداشته و کوس انا الحق بزنند زیرا اگر غیراز این باشد بلایی بر سرکشور خواهد آمد «که نه از تاک نشان بود نه از تاک نشان »

8- دیگر حکمرانی بر مردم با شرافت ایران زمین که هشت سال تمام با صلابت و استواری و مجاهدت کم نظیر از سرزمین و نوامیس خود دفاع کردند و در این راه شهیدان سروقامت و جانبازان بی توقع واسیران صبور فراوانی را نثار پایداری کشور کردند ؛ با رمز و اصطرلاب ودعا نویسی ویاری از لشگر جنیان ومرتاض ها و .... میسر نیست و هرکس و هر مقامی که توان اندیشیدن داشته باشد و قدرت بکارگیری خرد جمعی در او باشد می تواند رآی مردم را از آن خود کند .

9- مردم می خواهند با حفظ کرامت و احترام به ایرانی بودن و ایرانی زندگی کردن ؛ ارتباط با دنیا داشته باشد و ازاین بابت نگران نیستند که دشمن چه می خواهد بلکه به قدرت دیپلماسی خود باور دارد و می تواند پیروز میدان سیاست و تعامل با دنیا باشد و از این رو دولتی را می خواهد که ضمن احترام به حقوق جامعه جهانی با قدرت تمام از منافع کشور دفاع کند و فرار از رویارویی با دشمن را نمی پسندد .

10- دیگر دوران حاکمیت فریب به سرآمده است که استاندار نادان و فریبکاری مدعی شود در منطقه زلزله زده روستایی دیوار خانه ای را دیدم که از سه جهت خراب شده بود ولی دیواری که عکس احمدی نژاد بر آن نصب بود سال مانده بود و هیچ مقامی هم آن را انکار نکرده و گوینده را مواخذه نکردند بلکه ارتفاء مقامش دادند !!!

مطمئن باشیم به شرط بیدار بودن و طرد چاپلوسان و متملقان ورشد معلومات دینی و اجتماعی و سیاسی و عبرت گرفتن از تاریخ دیروزمان ؛ محمود های دیگری نمی توانند بر سرمایه ها و تاریخ گرانسنگ این مرزو بوم مسلط شوند .
به امید رشد و بالندگی دینی و سیاسی مردم عزیزمان.

دکترمرتضی بهشتی، حقوقدان و پژوهشگر

 

 

کد خبر 659583

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 16
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • شسلت A1 ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  17 6
  تو که راست می گی ./././.درود بر راستگویان...............
 • بی نام IR ۰۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  34 5
  به نظر من تا مردم از نظر فرهنگی و اقتصادی رشد نکنند همیشه احتمال تکرار احمدی نژاد وجود دارد.در سرزمین ما که طبق آمار 10 الی 11 میلیون بی سواد و در همین حدود حاشیه نشین داریم ،تازه باسواد های ما هم خیلی جاها لنگ می زنند و تبعیض ها و شکافهای طبقاتی وجود دارد یک ناشناخته با شعارهای پر طمطراق می تواند خیلی ها را بفریبد.شخصا در سال 84 دیدم که همکاران لیسانسیه ام به احمدی نژاد رای دادند.
  • محسن A1 ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
   8 47
   آفرین بر شما که با سوادی و گول نمی خوری. شماها که داعیه روشنفکری دارید یک نقد صحیح نتوانستید از احمدی نژاد کنید جز اینکه از قیافه و حرف زدنش خوشتان نمی آید. و رای اکثریت مردم را نادیده میگیرید و در نهایت مردم را به گوسفند بودن متهم میکنید. آفرین بر شما ها که خیلی میفهمید
 • امیر IR ۰۸:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  8 44
  زنده باد احمدی نژاد.
 • بی نام A1 ۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  12 11
  یکی از بزرگترین نعمت های احمدی نژاد دراین بود که تا قبل از او بیچارگی مخصوص مردم بینوا بود ولی با ورود او دیگر فقط مردم بینوا زجر نکشیدند بلکه انهایی که در بیست و هفت سال قبلش مردم را بیچاره کردند هم زجر کشیدند و او بود که عدالت را رعایت کرد،با زجر داون به کل مردم نه فقط اقشار ضعیف جتمعه حالا همه سردمدارهای کشور در حال بد و بیراه گفتن به او هستند چون در هشت سال دوران او دستشان از همه چی قطع شد از همه چی
  • یوسف A1 ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
   0 2
   حالا این عتیقه خوب بود یه نه؟
 • ناشناس A1 ۱۱:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  4 0
  با سلام: عزيز، جناب آقاي بهشتي در متن بالا 10 ايراد اصلي و عيان دولت احمدي نژاد را بر شمرده است، آنوقت شما ميگوييد يك نقد صحيح ارائه نشده است. يكبار ديگر متن بالا را بخوان و آنوقت ببين ديگر چه بلاي ميتوانست بر سر ايران بياورد.كمي هم فكر كردن ضرري ندارد.
 • حق گو A1 ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  1 0
  استاندار مورد نظر در دولت فعلی ارتقا مقام پیدا کرده اند
 • پویان IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  3 0
  اتفاقا قبل از احمدی نژاد ملت بدون هیچگونه مشکلی در پی زندگی خد بود . باورها و اعتقادات سرجای خودش بود و هرکسی هم در جایگاه خود قرارداشت و کسی به اعتقاد مردم توهین نمیکرد و کسی نمیگفت نامه سلطان محمود که توهمی بیش نبود در کتابهای درسی بنویسند و در تاریخ ثبت کنند و کسی نبود که او را بدبخت کننده مردم هزاره سوم لقب دهد . یادش بخیر آنروزها که شیخ اککککبر رییس جمهور بود و سید و فزرند پیغمبر طلایه دار اصلاحات و هر دو در زیر چتر ولایت فقیه یار و همراه ولایت کشتی انقلاب را به سر منزل مقصود هدایت میکردند . واقعا دوران طلایی بود ولی ناگه عده ایی که دچار توهم بودند یکی را علم کرده که نه امام و پیغمبر بلکه عین خود و نه خود خدا هست به مردم معرفی کردند و خوابها دیدند و و جامه ها دریدند که وای معجزه گر زمان
 • بی نام IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  0 4
  چقدر ضعیف هستید که هنوز از احمدی نژاد میگید
  • بی نام IR ۰۶:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
   0 0
   عقل كل اين ربطي به ضعيفي نداره،شما همينجوري فكر ميكنيد كه پيشرفت نميكنيد ديگه. براي پيشرفت در آينده بايد تاريخ رو بخوني و تحليل كني. بايد از گذشته درس بگيري. متاسفانه شماها اهل تحقيق و تحليل نيستيد ديگه. همينجور هم احمدي نژاديون 8 سال مملكتو اداره كردن كه گند خورد توش
 • بی نام IR ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  1 3
  دکتر احمدی نژاد محبوب ملت ایران و رئیس جمهور علی الاطلاق است شما کجاتون سوخته رانتی چیزی نتونستید بگیرید آنیشی شده اید؟ یک حقوقدان و استاد دانشگاه
  • بی نام IR ۰۶:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
   0 0
   اگر محبوب ملت ايران بود هم خطي هاش راي مي آوردن،كابينه احمدي نژاد تو ستاد رئيسي بودن، متاسفم براي شما كه ذره اي فكر نميكنيد. شما كجاتون سوخته كه كانديداتون راي نياورده؟
 • بی نام IR ۰۴:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۱
  3 0
  سلام.محمود یک جریان بود که تمام شد و باید با دریات و بلند نظری به سمتی برویم که تا انچه لیاقت مردم با فرهنگ و متمدن ایرانی است انتخاب کنیم. امان از قدرت و مقام که حب ان انسان را به ورطه میکشاند. حیف که قدردان لحظات نبودندو مسیر پیشرفت را برا ممکلت هموار نکرده و با مین گذاری مسیر های مهم راه رو نا امن کردند. این بود شعار عدالت خواهی ؟؟؟ قطعا خداوند به دل مهربون ملت ترحم خواهد نمود تا انچه صلاح است ایجاد گردد. در هر حال حضور در انتخابات مهمتر از همه چیز است تا امنیت و صلابت حفظ گردد.انشالله
 • یه بنده خدا A1 ۰۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
  0 3
  میدونم این رو نمی زارین تو سایت،چون حرف و عملتون یکی نیست،ولی هرکسی که دینداری و عاقل بودن رو بدمیدونه عواقبش رو هم میبینه،هرچند فساد و مال حرام عقل انسان رو زائل می کنه تا نفهمه اما وعده ی خدا حقه و به کوریه چشم همه ی فساد طلبان و منحرفان و منافقان که روحانی تبارن،یه روزی امام زمان عجل الله میاد و حق رو بر باطل شماها پیروز میکنه بترسین از اون روز که دیگه زمانی برای پشیمانی نیست،هرچند شما دور و بعید میدونید و ما حتمی و نزدیک. انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا.
  • بی نام IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴
   0 0
   متاسفم كه بايد جواب همه ي 23 ميليوني كه به روحاني راي دادن رو بدي، از خدا نميترسي كه همه رو با يه چوب ميزني. خدا جوابتو بده. اون دنيا منتظرم كه حقمو ازت بگيرم. بقيه 23 ميليونم منتظرتن. گناه همه رو سشتي تو كه مثلا ادعاي دين و ايمونت ميشه. اف بر شما