تیتر سه وبلاگ‌ها

 • تجاوز به حقوق مردم در روز روشن

  تجاوز به حقوق مردم در روز روشن

  مرتضی بهشتی: رئیس کل بانک مرکزی: اگر با کمبود بودجه مواجه شویم سپرده های مردم را بلوکه میکنیم.

 • نشانه‌های فرومایگی

  نشانه‌های فرومایگی

  مرتضی بهشتی: هریک از ما مسئولیم که از وضع خود و اطرافیان و هم‌وطنان خود غافل نشویم و هرروز و در هر فرصتی خود را در ترازوی رفتار وزن کنیم تا «به گزاف لاف بزرگی نزنیم». 

 • آخر شاه‌منشی، کاه‌کشی است

  آخر شاه‌منشی، کاه‌کشی است

  مرتضی بهشتی: ضرب المثل‌ها با انسان، حرف می‌زنند.

 • فقه و قانون در خصوص مهریه زنان

  آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی از مراجع تقلید در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم در خصوص مهریه زنان به نکاتی اشاره داشتند که با بازگویی فرازهای محوری بحث ایشان، به راه‌حل پایان مناقشه مهریه زنان می‌پردازم.

 • قیاس من الفقر

  پدر من در سال ۱۳۴۵ سوار تاکسی شده بود و به مناسبتی گفته بود شاه هرکاری دوست دارد در مملکت می کند و...، راننده تاکسی پدرم را تحویل ساواک داده بود! الان در تاکسی‌ها به صغیر و کبیر مملکت فحش می‌دهند. اصلا نمی‌توانیم وضعیت فعلی را با گذشته مقایسه کنیم. آقای مروارید روی منبر گفته بود اگر می‌خواهید آقای خمینی (ره) را دستگیر کنید حداقل دلیل بازداشتش را بگوید. همین سخنان باعث دستگیری او شد. «بخشی از مصاحبه جناب دکتر جواد منصوری»

 • طالقانی روحانی‌ بود، اما چرا سایر روحانیون طالقانی نشدند؟

  سال‌روز ارتحال عالمی خداباور که مبارزاتش او را سرآمد انقلابیون و زندانیان عصر پهلوی کرده بود در حالی گرامی داشته می‌شود که سال‌هاست فریاد عدالت‌خواهی و رفتار عدالت‌جویی شنیده نمی‌شود، یا اگر هم شنیده می‌شود باور و اعتماد به صداهایی که در این باره می‌شنویم نمی‌گذارد صاحبان صداها را هم‌طراز مرحوم آیت‌الله طالقانی قرار دهیم و بدون اغراق یگانه عصر خود بود که امام خمینی از ایشان با عبارت ابوذر زمان تجلیل کردند.

 • موشک و پوشک

  داشتن کشوری مجهز به موشک برای دفاع از کیان مرز و بوم برکسی پوشیده نیست و هر فردی که از ابتدایی‌ترین سلامت عقلی برخوردار باشد می‌داند که از جمله ادوات جنگی و دفاعی برای هر کشوری موشک است تا بتواند از اقتدار خود و کیان سرزمین‌اش دفاع شود و اجازه هرگونه تعرض و اندیشه تعرض هم به دشمنان کوچک و بزرگ ندهد.

 • استخر و دریا، کدام‌یک را برای مرگ انتخاب می‌کنید!

  در روزهای اخیر به بهانه انتقاد از وضعیت اقتصادی کشور، اجتماعی از طلاب حوزه علمیه قم در مدرسه فیضیه برپا شد که وجود شعاری تهدیدآمیز پرده از ماجرای مشکوک در فوت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی برداشت.

 • شرمساری دوباره در سرزمین فقه و دین

  قم سرزمین مقدسی است که در باب آن اخبار فراوانی از معصومین علیهم‌السلام نقل شده است و از گذشته‌های دور ساکنان قم و مشهد و شهرهای زیارتی نماد دینداری به شمار می‌آمده‌اند، و انتظار از روحانیون شهرهای زیارتی بیش از دیگران بوده به گونه‌ای که بعضی از مقدسین غذا خوردن طلاب در رستوران‌ها و خیابان‌ها را منع می‌کردند، و به‌طور طبیعی مردم هم متوقع بودند طلبه از هنگام ورود به حوزه و اشتهار به طلبه بودن، مراعات خیلی چیزها را کند، و چه بسا در مواقعی از حقوق خود بگذرد، ولی با مردم مجادله نکند.

 • باغ کتاب تهران، نماد هنر و اعتماد و تکریم هر ایرانی

  در شب تولد سومین نوه‌ام موفق شدم پس از سال‌ها باغ کتاب را از نزدیک دیدار داشته باشم. ساعاتی را در آن فضای شاد و زیبا و و آرامش‌بخش بگذرانم و به آن افتخار کنم.

 • آقای وزیر اقتصاد! کدام قانون؟

  وزیر امور اقتصادی و دارایی کشور در پاسخ به نماینده تهران در مورد حساب سپرده‌های قوه قضائیه اظهارداشته است: «سپرده‌های بانکی قوه قضائیه قانونی است.»

 • هیچ مصلحتی بالاتر از اجرای قانون نیست

  یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: امیدوارم یک آیت‌الله خلخالی دیگر در قوه قضاییه بیاید هر چند دشمنان نسبت به ایشان حقد و کینه دارند اما کار اصلی را مرحوم خلخالی کرد. هنگامی که در عرصه موادمخدر ورود کرد بساط موادمخدر برچیده شد.

 • ملت خدا دارد، خدایان نمی‌خواهد

  در روزهای سپری شده خبری را خواندم از مصاحبه رئیس کل دادگستری استان مازندران: «قضات خلیفه الهی بر روی زمین هستند... جایگاه دستگاه قضایی جایگاه خدایی بر ملت است.»

 • دیگر از مشکلات نخواهم نوشت

  مدتی به دلیل کسالت چشمی از نوشتن دور شدم و در این مدت به این فکر بودم که می‌خواهم چه بنویسم.

 • حذف واژه‌ٔ طلاق از شناسنامه‌، ویرانگر اعتماد عمومی

  عدم آشنایی با مسائل اجتماعی گاهی کار دستگاه‌ها و نهادهای دولتی را به جایی می‌رساند که به حوزه حقوق هم تجاوز می‌کنند و حریم نظام حقوقی را مخدوش می‌سازند.

 • زندانیان لاکچری

  کلمه لاکچری، از جمله کلمه‌های جنجالی است که در مقابل چشمان چند میلیاردی فرهنگستان زبان و دوست‌داران زبان شیرین فارسی، به تازگی وارد زبان ما شده است.

 • سیمای میلی تا سیمای ملی

  صبح دوم خرداد را با خواندن خبر امید بخشی آغاز کردم که برخلاف عادت معمول ذوق زده خبر را دنبال کردم و حس کردم ما هم می توانیم خبر امید بخش بشنویم زیرا به شنیدن اخبار اختلافی ، تلخ و غیر ملی ما را عادت داده اند

 • قاضی مرتضوی را زندانی کنید!

  اگر مرتضوی در اوین است و واقعا بازداشت شده است او را زندانی کنید اما نه در اوین و کهریزک بلکه او را در میان مردم زندانی کنید.

 • جواب حکیمانه علامه طباطبایی به اعتراض آیت‌الله جوادی‌آملی

  سوالی که از دیرباز و در دوران خود ماهم بسیار سوال می‌شود این است که چرا زندگی راحت و آرام و نزول برکات آسمانی و... در کشورهای غیراسلامی بیشتر مشاهده می‌شود و در مقابل، فقر و خشکسالی و حوادث غیرمترقبه در جوامع اسلامی بروز می‌کند و زندگی مسلمانان در عسرت و سختی به‌سر می‌رود.

 • مرتضوی علت یا معلول؟

  این روزها تاریخ قضایی کشورمان شاهد ورق حوردن برگ دیگری از چهره متلاطم کشوری دارد که به گواهی حقوقدانان کهنسال و خاطرات مکتوب در شیوه دادخواهی و دادگستری و عدالت‌جویی، برخوردار از سالم‌ترین نظام قضایی بود!

 • ایران شیلی نمی‌شه

  شیلی کشوری است در امریکای جنوبی و پایتخت آن ساندیاگو است و یکی از رویدادهای مهم در تاریخ شیلی مربوط به دهه 70 میلادی است زمانی که سالوادور آلنده از حزب مارکسیست شیلی در انتخابات این کشور پیروز و به عنوان رئیس جمهور برگزیده شد اما پس از آن در 11 سپتامبر 1973 در کودتایی به رهبری ژنرال آگوستو پینوشه و با کمک سازمان سیا وی بر سرکارآمد و دولت آلنده را ساقط کرد.

 • سخنی با مهندس بهزاد نبوی

  در فضای مجازی خبری را دیدم از جناب‌عالی با این مضمون: «در کیفرخواست و حکم دادگاه من در زمان شاه یک کلمه دروغ نیست ولی در کیفرخواست و حکم دادگاه بعد از انقلاب من یک کلمه با واقعیت تطبیق نمی‌کند».

 • پاسخی به نمایندگی از امام موسی صدر به رنجنامه‌ای از جنوب لبنان

  دوست و پژوهشگر عزیزم جناب آقای اسدزاده درسفری که به لبنان داشته‌اند در سایت خبرآنلاین مقاله‌ای تحت عنوان «نامه‌ای به امام؛ امید و زندگی از ایران تا لبنان» منتشر کرده است که طی آن در مقایسه‌ای گفته است: شهر صور لااقل چهل سال از توسعه تهران عقب‌مانده‌تر است؛ اما در همین شهر تا بیروت می‌بینی که امید و زندگی چهل سال از تهران تا آبادان ما چلوتر است چرا؟