راه طالقان پروژه گردشگری و درآمدزا برای استان البرز است

استاندار البرز با اشاره به اهمیت پروژه های سفر ریاست جمهوری در جهت خدمت رسانی به مردم،گفت: مسئولان اهتمام ویژه ای برای تکمیل بخشی از طرح های تصویب شده سفر طی یکسال جاری داشته باشند.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از  اداره کل روابط عمومی استانداری البرز سیدحمیدطهائی" ظهر یکشنبه در ادامه جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری که با حضور جمعی از مدیران استان در سالن شهدای دولت برگزار شد، با اشاره به فاصله ای که در زمانبدی در ابلاغ طرح ها وجود داشته است، گفت:مرکز پیگیری پروژه های سفر در استانداری به جد روند اجرایی شدن پروژه ها را رصد و پیگیری می کند.
وی با اشاره به زحماتی که در تصویب طرح های توسعه محور استان دیده شده است،افزود: باید تا پایان سالجاری بخشی از پروژه ها افتتاح شود بنابراین دستگاه ها به جد باید این طرح ها را پیگیری کنند که البته
مراحل کار،منابع تخصیصی و روند پیگیری باید مشخص باشد تا با سهولت پیگیری ها انجام شود.
طهائی با اشاره به نکته ای در زمینه جذب منابع در تکمیل طرح ها نیز گفت: تاریخ هزینه طرح ها نیز باید قبل از سررسید اوراق مشارکت باشد و همین امر ضرورت اهتمام جدی مسولان را مورد تاکید قرار می دهد.
راه طالقان پروژه گردشگری و درآمدزا برای استان است
سیدحمیدطهائی در ادامه جلسه پیگیری مصوبات سفر استان با اشاره به پروژه ملی راه طالقان گفت: نگاه دولت واگذاری طرح ها به بخش خصوصی است، راه طالقان نیز از جمله پروژه های گردشگری و درآمدزا برای این استان است.
وی با اشاره به تجربه مشارکت در تکمیل راه های کشور افزود: این پروژه حوزه راه را نیز می توان به نحوی تکمیل کرد که برای استان درآمدزایی داشته باشد و درآمدهای حاصله آن صرف پروژه هایی شود که توجیح اقتصادی برای بخش خصوصی ندارد.
استاندار البرز همچنین با اشاره به فاصله ای که در زمانبدی در ابلاغ طرح ها وجود داشته است، گفت: مرکز پیگیری پروژه های سفر در استانداری به جد روند اجرایی شدن پروژه ها را رصد و پیگیری می کند.
وی با اشاره به زحماتی که در تصویب طرح های توسعه محور استان دیده شده است،افزود: باید تا پایان سالجاری بخشی از پروژه ها افتتاح شود بنابراین دستگاه ها به جد باید این طرح ها را پیگیری کنند که البته
مراحل کار،منابع تخصیصی و روند پیگیری باید مشخص باشد تا با سهولت پیگیری ها انجام شود.
استاندار البرز در ادامه با بیان اینکه تخصیص منابع و اوراق مشارکت طرح های سفر برای دولت در اولویت قرار دارد،گفت: به همین منظور مدیران باید اولویت های خود را مشخص کنند و پیگیری های لازم را داشته باشند تا طرحی برای جذب اعتبار جانماند.
در پایان این نشست مقرر شد تا دستگاه هایی که پروژه ای در سرفصل اعتبارات سفر ریاست محترم جمهوری به استان البرز داشته اند، ظرف 48 ساعت مصوبات،مشکلات و ابلاغیه ها را جهت تجمیع اعلام کنند تا از مسئولان در سطح ملی پیگیری شود.
در جلسه پیگیری پروژه های سفر ریاست جمهوری، دستگاه هایی همانند؛ هلال احمر،بنیادشهید و امور ایثارگران، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهادکشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، آبفا، شرکت آّب و فاضلاب استان، اداره کل محیط زیست، شرکت شهرک های صنعتی،اداره کل صنعت،معدن و تجارت نیز بخشی از اقدامات خود را در تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استاندار گزارش دادند.

۴۶
کد خبر 660156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =