۰ نفر
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۴:۱۵

خراسان نوشت:دادگاه تجدیدنظر خراسان رضوی، اتهام جاسوسی برای فردی که جذب سرویس های اطلاعاتی یکی از کشورهای عربی شده بود را محرز دانست و او را به تحمل 10سال حبس قطعی محکوم کرد.

این فرد سال گذشته به اتهام اقدام علیه امنیت داخلی کشور از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم، در مشهد دستگیر و در شعبه هشتم دادگاه انقلاب محاکمه شد.

معاون دادستان ، بهمن سال گذشته درباره سوابق این متهم به خراسان گفت: با وجود آن که سفارت عربستان دیگر در ایران وجود ندارد اما بررسی های نیروهای امنیتی بیانگر آن بود که فردی به بهانه گرفتن ویزا، جذب سرویس های اطلاعاتی این کشور شده و برای آن ها جاسوسی می کند.

قاضی حیدری افزود: این فرد با صدور دستور قضایی زیر چتر اطلاعاتی نیروهای امنیتی قرار گرفت و مشخص شد که وی سابقه جاسوسی برای یک کشور دیگر را نیز در پرونده خود دارد، بنابراین موضوع اهمیت ویژه ای پیدا کرد و عملیات برای دستگیری وی وارد مرحله جدیدی شد.

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: پس از انجام یک سری فعالیت های اطلاعاتی و غیرمحسوس، این متهم در حالی دستگیر شد که افراد دیگری که با وی در ارتباط بودند نیز شناسایی شدند.سرپرست مجتمع قضایی انقلاب اسلامی مشهد خاطرنشان کرد: با توجه به این که فرد مذکور اطلاعات مختلف و محرمانه کشور را در اختیار عوامل کشور عربی قرار می داد، به اتهام جاسوسی محاکمه و به تحمل 10سال زندان از سوی شعبه هشتم دادگاه انقلاب محکوم شد.

قاضی حیدری  روز گذشته ، از تأیید قطعی رأی صادره در دادگاه تجدیدنظر خبر داد و گفت: رأی دادگاه درباره این فرد که به اتهام علیه امنیت د اخلی کشور از طریق جاسوسی به نفع کشور متخاصم محکوم شده بود به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسیده و حکم صادره قطعی شده است. 

302

کد خبر 660722

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =