غرامت تمامی کشاورزان، باغداران و دامدارانی که در دو سال گذشته متحمل خسارت شده بودند به میزان ۲۸ میلیارد تومان به طور کامل پرداخت شد.

به گزارش خبرگزاری خبر انلاین از اردبیل؛ عدیل سروی در جلسه بررسی خسارات واردشده به بخش کشاورزی بر اثر حوادث غیرمترقبه در اردبیل اظهار داشت:برای سال زراعی 95-94 میزان غرامتی که از بابت خسارت به باغداران و زارعان و دامداران استان وارد شده بود 27 میلیارد تومانبود.

وی افزود: در سال زراعی جاری نیز میزان غرامت به یک میلیارد تومانرسید به عبارت دیگر در مجموع میزان غرامتی که از بابت خسارت به می‌بایست به بهره‌برداران استان برسد به 28 میلیارد تومان رسید که به صورت تمام و کمال در جریان اردیبهشت‌ماه امسالبه بیش از 21 هزار نفر از زارعین و باغداران و دامداران استان پرداخت شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با قدردانی از پیگیری‌های جدی استاندار و صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشوری و استانی بیان کرد: عمده خسارت وارده در باغات میوه اتفاق افتاده بود که میزان غرامت پرداختی به آنان 170 میلیارد ریال بود.

سروی با بیان اینکه در بخش زراعت نیز میزان غرامت پرداختی سهمیلیارد و 500 میلیون تومان رسید و در بخش امور دام نیز میزان غرامتی که در طی دو سال گذشته به آنان پرداخت شد یک میلیارد تومانبود، تصریح کرد: تمامی این خسارتهای وارد شده به کشاورزان، دامداران و باغداران در استان پرداخت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از تمامی بهره‌برداران و کشاورزان و دامدران و باغداران استان خواست با بیمه به موقع محصولات کشاورزی و باغی و دامی خود میزان خسارت وارده را به حداقل ممکن رسانده و در صورت بروز حوادث غیرمترقبه از تسهیلات و تمهیدات صندوق بیمه محصولات کشاورزی بهره‌مند شوند.

 

48

کد خبر 661422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =