ایرنا نوشت: معاون حقوقی رئیس جمهور؛ آرامش سیاسی، ثبات در حوزه اقتصادی، خروج از رکود و ایجاد امید و نشاط در جامعه را از کارهای بزرگ دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

حجت الاسلام مجید انصاری در جشنواره نشاط و امید جوانان استان ایلام بحث رکود و تورم را 2 نشانه اقتصاد خطرناک در یک کشور اعلام کرد و گفت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید محیط کسب و کار آرام شد، به این معنی که وقتی مردم صبح از خواب بیدار شدند دیگر نگران افزایش 200 درصدی دلار نبودند، دولت توانست رکود را مهار کند و کشور را به شرایط مناسب و رشد اقتصادی قرساند.

وی با اشاره به صحبت های اخیر یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت: یکی از نامزدها در مناظره تلویزیونی اعلام کرد که رشد اقتصادی با تکیه بر نفت هنر نیست، پس چرا وقتی شما آن را انجام می دهید؛ مایه افتخار است؟

وی افزود: صادرات نفت کشور در سال 92 کاهش یافت و به زیر یک میلیون بشکه رسید، دولت در این خصوص اقدام کرد و برای حل معضلات کشور، برجام را کانون توجه قرار داد و حوزه اقتصاد کشور را به شرایط مناسب تری نسبت به قبل رساند.
معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهار کرد: دولت یازدهم در طول فعالیت خود توانست با دنیا رابطه برقرار کند و موج ایران هراسی را به ایران گرایی تبدیل کند تا امروز در دنیا از رئیس جمهوری ایران به عنوان منادی صلح یاد کنند.

وی گفت: یکی دیگر از مشکلات کشور این بود که افرادی که فارغ التحصیل می شدند یا ناگریز به مهاجرت بودند یا از دانش آنها استفاده چندانی نمی شد اما با کمک دولت تدبیر و امید برای رفع مشکلات این حوزه ها بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان تاسیس شد.
وی افزود: دشمنان ما سعی کردند ایران را کشوری ضعیف، فقیر، ناامن و بی نشاط معرفی کنند، با کمال تاسف این روزها عده ای همان تابلوی دشمنان را در دست گرفته و بیان می کنند، اما این یک واقعیت است که ایران اسلامی امروزه کشوری بزرگ است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری مشکل اصلی کشور را اشتغال دانست و گفت: دولت یازدهم در ابتدای آغاز بکار خود با یک موج بیکاری انباشته شده مواجه گردید.

وی یادآور شد: سالانه یک میلیون و 200 هزار دواطلب جمعیت به حجم بیکاران افزوده می شود، حال سوال این است که در دوران قبل که 800 میلیارد درآمد کشور بود، چرا اقدامی برای حل مشکل بیکاری نشد. 
انصاری تاکید کرد: دولت یازدهم زمینه سرمایه گذاری خارجی و داخلی را فراهم کرد و تنها در سال گذشته 650 هزار شغل ایجاد کرد البته تلاش دولت این است که با ادامه جلب سرمایه گذاری ها و مشارکت مردم بر پدیده بیکاری به نحوه منطقی و به دور از هرگونه شعار غلبه کند.

27219

کد خبر 663205

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =