تسنیم نوشت:‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن تکذیب انتساب اظهارات خلاف واقع به دبیر مجمع از جعل اخبار و روند شایعه‌سازی جریان‌های معاند در فضای مجازی انتقاد کرد.

اداره‌کل ارتباطات و اطلاع‌رسانی مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار بیانیه‌ای نسبت به جعل اخبار و روند شایعه‌سازی جریان‌های معاند در فضای مجازی انتقاد کرد.

در این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر و با نزدیک شدن به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری، جریانی معاند، فعالیت خود را در قالب جعل خبر و انتساب اظهارات غیرواقعی به مسئولان نظام در رسانه‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی گسترش داده است.

این بیانیه تصریح می‌کند: به نظر می‌رسد عموم این اخبار کذب که با ادبیات و واژگانی مشابه در شبکه‌های اجتماعی و یا پایگاه‌های رسانه ای ضدانقلاب منتشر می شوند، از ناحیه یک منبع نشر یافته و ممکن است خط این گونه خبرسازی ها و نشر اکاذیب در آینده نیز ادامه یابد.

«این اخبار غالبا با انتساب اظهارات خلاف واقع به مسؤولان کشور تؤام با نقل قول دروغین از سایت ها و خبرگزاری‌های دارای مجوز و در فضای مجازی منتشر می شوند.، چنان که به تازگی نمونه هایی از اظهارات غیرواقعی با انتساب به آیت‌الله موحدی کرمانی و محسن رضایی منتشر شده است و در آینده نیز ممکن است به نقل از دیگر شخصیت های نظام نشر یابد.»

در این بیانیه تاکید شده است: با توجه به آنچه ذکر شد، ضمن تکذیب خبری که به نقل از دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره شرایط کشور در فضای مجازی انعکاس یافته، از دستگاه های امنیتی می‌خواهیم ، منشأ این گونه نقل قول های کذب را شناسایی کنند تا مراجع قضایی، شایعه سازانی را که در آستانه برگزاری انتخابات، امنیت روانی جامعه را نشانه رفته اند، تحت تعقیب قرار دهند.
29213

 

کد خبر 663289

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =