کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان مایکروسافت موسوم به Build 2017 در سیاتل برگزار شد و مهم‌ترین رونمایی ویندوز 10 با ساختاری جدید بود (Windows 10 Fall Creators Update) که در پاییز به‌عنوان آپدیت عمده راهی بازار می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، توسعه‌دهندگان ویندوز، امسال با توسعه استراتژی ویندوز روی همه پلتفرمها ازجمله اندروید و آی او ای در کنار لینوکس مواجه شدند که نشان داد مدیران اجرایی قصد دارند ویندوز را بدون دیوارکشی روی همه سیتسم عامل‌ها توسعه دهند.

همان‌طور که گفته شد نسخه بعدی ویندوز Windows 10 Fall Creators Update است که بر مبنای سیستم دیزاین فلوئنت توسعه‌یافته است. لازم به یادآوری است طراحی ویندوز از روی مترو به‌سوی پروژه نئون رفته و سپس فلوئنت به‌صورت تثبیت‌شده در این کنفرانس با ویژگی‌های خاص رونمایی شد تا توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های خود را بر این اساس تولید و توزیع کنند.

قابلیت Microsoft Graph نیز در بیلد 2017 رونمایی شد تا ادیت عکس و متن و ویدئو از روی پی سی آغازشده و در اندروید و آی او اس ادامه یابد. درواقع کاربر ادامه کار خود را روی سایر ابزارهای غیر ویندوزی می‌دهد.

اما Windows Story Remix اجازه ادیت تصاویر و ویدئوها به‌صورت سه بعدی را بر اساس عناصر واقعیت مجازی می‌دهد.

«کلیپ بورد» یونیورسال بر مبنای کلود، رونمایی شده در بلید 2017 ، اجازه کپی یا کات از روی ویندوز و پیست روی ابزار غیر ویندوزی را می‌دهد.

خبر بعدی ورود آی تیونز به‌صورت مستقل روی فروشگاه ویندوز است که همگان را خوشحال کرد و شایعات مبنی بر عدم رسیدگی مایکروسافت برای توسعه فروشگاه اختصاصی ویندوز را کم‌رنگ کرد. با ورود آی تیونز شاهد حضور اپ های قدرتمند دیگری به فروشگاه ویندوز خواهیم بود تا این فروشگاه غنی‌تر از گذشته شود.

توسعه قلم دیجیتال روی ویندوز 10 از دیگر رونمایی‌های بیلد 2017 بود که اجازه نوشتن در هر قسمت از صفحه ویندوز را به کاربر می‌دهد.

تزریق باینری‌های لینوکس به فروشگاه ویندوز از سوی مایکروسافت تحول عمده دیگری بود که در بیلد 2017 رونمایی شد تا توسعه‌دهندگان قادر به اجرای کامندهای لینوکس بر اساس اوپن سوزه، اوبونتو و فدورا روی اپلیکیشن های ویندوزی باشند.

5656

کد خبر 664934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =