ایسنا نوشت: دو تن از علمای مشهور و متنفذ اهل سنت در استان سیستان و بلوچستان از حسن روحانی و ابراهیم رییسی اعلام حمایت کرده‌اند.

در این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان همچون سال 92 از حسن روحانی و مولوی علی‌احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری از ابراهیم رییسی اعلام حمایت کرده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد انتخاباتی حسن روحانی، مولوی عبدالحمید از حسن روحانی اعلام حمایت کرده است. همچنین اسحاق جهانگیری در روز 19 اردیبهشت با این عالم اهل سنت دیدار کرده است. جهانگیری در صفحه اینستاگرامش با اشاره به این دیدار نوشت:« همان طورِی که بارها گفته‌ام معتقدم هیچ‌کس نمی‌تواند یک ایرانی را به دلیل اینکه از مذهب دیگری است، قومیت دیگری است، از حقوق‌اش محروم کند. از نظر اجتماعی اقوام باید در همه جای ایران احساس همبستگی و انسجام کنند. کرد و بلوچ و آذری و لر و ترکمن و عرب و فارس، شیعه و سنِی،  همه یکی هستیم. همه برای ایرانیم. در ایران تنوع قومی وجود دارد. باید بپذیریم که این تنوع قومی تهدید نیست. هیچ قومی از دیگری ایرانی‌تر نیست.»

همچنین مولوی عبدالحمید گفته است که« دکتر روحانی با داشتن حداقل ۶/۵ میلیون آرای واجدین شرایط رای دادن در بین اهل سنت و با احتساب آرای بالای برادران مسلمان اهل تشیع، قطعا برنده‌ی نشاط‌آور این دوره ریاست‌جمهوری خواهند بود و من نیز توصیه‌ام به‌همه مومنان و مسلمین ایران همین است.»

استقبال مولوی عبدالحمید از حسن روحانی در جریان سفر سال 93 رییس‌جمهور به سیستان و بلوچستان

در مقابل هم مولوی علی احمد سلامی نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری هم از ابراهیم رییسی اعلام حمایت کرده است.

مولوی سلامی در دیدار با ابراهیم رییسی اظهار کرده است که « رأی مردم امانتی است که ما می‌دانیم حجت‌الاسلام رئیسی این امانت را به دست اهلش می‌رساند. همه نامزدهای انتخابات برای ما قابل احترام است اما انتخاب اصلح نکته‌ای است که همه باید به آن توجه کنیم... امیدواریم دفعه بعد ایشان به‌عنوان رئیس‌جمهور به استان سفر کنند... از جمله دلایلی که بنده ایشان را به‌عنوان نامزد اصلح تشخیص دادم می‌توان به تواضع بی‌نظیر ایشان اشاره کرد. ایشان در دیدارهای متعددی که بیش از این با بنده داشتند همواره جویای احوال مردم حروم سیستان و بلوچستان بوده‌اند... حجت‌الاسلام رئیسی فردی است که در یتیمی بزرگ شده و درد و رنج مردم سیستان و بلوچستان را لمس کرده و با این درد آشنا است. رئیسی فردی مدیر، مدبر و شجاع است.»

حضور مولوی علی‌احمد سلامی در گردهمایی حامیان رییسی در زاهدان

27212

کد خبر 664962

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =