۰ نفر
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰

ایسنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: امروز وزش باد نسبتا شدید در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در دامنه‌های البرز شرقی رخ خواهد داد، از این رو پدیده گرد و خاک برای این نواحی پیش بینی می‌شود.

احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (سه شنبه ۲۶ اردیبهشت) در برخی نقاط آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی، رگبار باران، گاهی رعد وبرق و وزش باد و در سواحل خزر بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت) نیز در استان‌های خراسان‌ شمالی و خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، ارتفاعات سیستان و بلوچستان و استان‌های ساحلی خزر و روز پنجشنبه (۲۸ اردیبهشت) در برخی مناطق استان‌های خراسان رضوی و جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و ارتفاعات اصفهان رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و در سواحل خزر بارش پراکنده قابل پیش‌بینی است.

به گفته وظیفه،امشب و فردا به علت نفوذ جریانات خنک شمالی، کاهش نسبی دما در سواحل شمالی رخ خواهد داد. طی این دو روز در برخی نقاط غرب و جنوب غرب گرد و خاک رقیق دور از انتظار نیست همچنین خلیج فارس نیز در روز پنجشنبه مواج خواهد بود.

وی در مورد وضعیت جوی تهران در روزهای آینده اظهارکرد: آسمان تهران در روز چهارشنبه (۲۷ اردیبهشت) کمی ابری، همراه با وزش باد و گاهی باد و گرد و خاک با بیشینه و کمینه دمای ۳۲ و ۱۹ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (۲۸ اردیبهشت) کمی ابری، همراه با وزش باد، گاهی باد و گرد و خاک، در بعدازظهر همراه با افزایش ابر با بیشینه و کمینه دمای ۳۰ و ۲۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می شود.

47237

کد خبر 666239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =