میزان نوشت: معاون عملیات نیروی انتظامی گفت: 300 هزار نیروی پلیس به همراه نیروهای کمکی و بسیج امنیت انتخابات فردا را تامین می کنند.

سردار سید حسن بتولی در تشریح اقدامات معاونت عملیات ناجا در راستای تامین امنیت انتخابات گفت: نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت انتخابات سال ۱۳۹۶، از چند ماه قبل نسبت به برنامه ریزی اقدام و با شرکت در جلسات کمیته امنیتی انتخابات در وزارت کشور، با در نظر گرفتن تدابیر کلی نظام و اخذ برآوردهای لازم در حوزه‌های مختلف، اطلس انتخاباتی را متناسب با وقایع و حوادث دوره‌های قبل به صورت منطقه‌ای تهیه کرده است.

وی افزود: همزمان نیز جلسات درون سازمانی با رده‌های تخصصی ناجا تشکیل و به منظور تقسیم کار برحسب وظایف ذاتی هر حوزه، دستورالعمل تأمین نظم و امنیت تدوین و ابلاغ شده است.

معاون عملیات ناجا گفت: با توجه به این که انتخابات در سطح گسترده و در قالب دو انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می‌شود، شورای امنیت کشور نیز مسئولیت تأمین امنیت انتخابات را بر عهده ناجا گذاشته است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به آمادگی ۳۰۰ هزار نفر از نیروهای پلیس در راستای تامین امنیت انتخابات گفت: تأمین نظم و امنیت انتخابات مستلزم برنامه ریزی برای به کارگیری" توان مضاعف و حداکثری ناجا" است که در این راستا با تشکیل جلسات تخصصی از همه ظرفیت‌های مراکز آموزش و دانشگاه علوم انتظامی امین، نیروهای ستادی، نیروهای یگان‌های تکاوری انتظامی، مرزبانی و امنیتی استفاده خواهد شد.

سردار بتولی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با ستاد کل نیروهای مسلح و توافق به عمل آمده با سپاه، برنامه ریزی‌های لازم برای بهره گیری از ظرفیت نیروهای کمکی و بسیج برای امنیت مراکز اخذ رای نیز صورت گرفته است.

وی گفت: همانند انتخابات گذشته شاهد برگزاری انتخاباتی امن، گسترده و باشکوه با حضور و مشارکت حداکثری مردم ولایی ایران اسلامی خواهیم بود.

۴۷۲۳۵

کد خبر 666821

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =