ایرنا نوشت: مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه از تمامی هموطنان ایرانی واجد شرایط رای دادن خواست، با انداختن رای خود در یکی از چهار صندوق پیش بینی شده در شهرهای مختلف روسیه، وظیفه ملی و دینی خود را مانند گذشته انجام دهند.

در این پیام آمده است: جمعه 29 اردیبهشت روز خلق حماسه بزرگ و غرور آفرین سیاسی و مشارکت جدی در تعیین سرنوشت سیاسی ایران است.

در ادامه این پیام که در کانال رسمی تلگرامی سنایی انتشار یافته، آمده است: فردا روز اتحاد و همبستگی ملت بزرگ ایران است که با وجود سلائق مختلف، جملگی برای تقویت آرمان های جمهوری اسلامی به صحنه خواهند آمد و زمام اجرایی کشور را به نامزد اصلح واگذار خواهند کرد. ملت ها و دولت ها در اقصی نقاط عالم فردا نظاره گر حماسه حضور چشمگیر شما خواهند بود و خواهند دید که در جمهوری اسلامی ایران ، نقش و اراده مردم چگونه تجلی می یابد.

حضور شما پای صندوق های رای، نشانه اهمیتی است که برای مشارکت در عزت و سربلندی ایران اسلامی قائل هستید. تجارب تاریخی و تجربه 11 دور انتخابات ریاست جمهوری نشان داده که ایرانیان در داخل و خارج از کشور برای پیشرفت و آبادانی ایران عزیز از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند و صحنه های مشارک اجتماعی و سیاسی را فرصتی برای خدمت به کشور خود می دانند.

سنایی ادامه داده است: لذا از دانشجویان عزیز، تجار گرامی و هموطنان مقیم انتظار می رود، فردا با مشارکت فراگیر و مراجعه به محل های تعیین شده برای اخذ رای در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ، آستراخان و قازان، همگی وظیفه دینی و ملی خود را به نحو شایسته ایفا نماییم.

سفیر ایران در روسیه در پایان نوشته است: امیدوارم ملت سرفراز ایران در داخل و خارج از کشور با حضور و مشارکت گسترده در انتخابات بار دیگر گام بلندی همسو با تحکیم اقتدار و عزت ملی، پیشرفت و تعالی کشور و همچنین تحقق آرمان های بلند انقلاب اسلامی بردارند.

صندوق شماره یک در مجتمع آموزشی پیام امام (ره ) شهر مسکو پایتخت روسیه وابسته به سفارت جمهوری اسلامی مستقر خواهد شد و شهروندان ایرانی واجد شرایط رای دادن می توانند به خیابان نوواتروف، شماره 4/ 11 دی مراجعه کنند.

بنا به اعلام روز دوشنبه بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی در روسیه، صندوق دوم نیز در انجمن دوستی ایران در شهر سن پترزبورگ به صورت سیار با زمان کار 11 تا 15 به وقت محلی و نشانی استقرار اولیه در خیابان لی تی نی پروسپکت شماره 60، طبقه دوم قرار می گیرد.

ایرانیان مقیم در مناطق ساحلی دریای خزر روسیه نیز می توانند رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به صندوق مستقر در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر آستراخان به نشانی خیابان آدمیرا لتیسکایا، پلاک 3 بیاندازند.
چهارمین صندوق رای گیری نیز در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان فدراسیون روسیه به نشانی خیابان اسپارتاکووس کایا 6 - ساختمان سووار پلازا، طبقه سوم قرار می گیرد.

زمان آغاز رای گیری براساس وقت محلی ساعت هشت و پایان آن نیز ساعت 18 روز جمعه 29 اردیبهشت ماه اعلام شده است و رای دهندگان 18 سال تمام (متولدین 29/2/1379 و قبل از آن - به میلادی 18/05/2000) با شناسنامه ایران و همراه داشتن شماره کارت ملی یا گذرنامه ایرانی می توانند رای خود را به یکی از چهار صندوق اعلام شده بیاندازند.

پست الکترونیکی p.election1396@mfa.gov.ir تخصیص داده شده برای کلیه ایرانیان خارج از کشور برای طرح پرسش و دریافت پاسخ در نظر گرفته شده است و همچنین بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو نیز آماده پاسخگویی به پرسش های هموطنان است.

بنا به اعلام حسن قشقاوی رئیس هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در خارج از کشور، 29 اردیبهشت ماه همزمان با رای گیری در ایران، در 103 کشور و 279 شعبه، برای اخذ رای از ایرانیان مقیم خارج اقدام می شود.
معاون وزیر امور خارجه همچنین اعلام کرده است که براساس تازه ترین اطلاعات قطعی شده در 132 نمایندگی شامل سفارتخانه ها و سرکنسولگری انتخابات برگزار می شود و براساس پرونده های تشکیل شده کنسولی، 2.5 میلیون هموطن در خارج حائز شرایط رای دادن هستند که البته آمار دقیقی نیست و همیشه آمار شناوری داریم.

52311

کد خبر 666908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =