سید مصطفی هاشمی طبا یکی از 4 نامزد انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مدرسه شهید قاسم زاده در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کرد. اسحاق جهانگیری هم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به حسینیه ارشاد رفت.

آنگونه که ایسنا گزارش داده است، سید مصطفی هاشمی طبا با بیان اینکه هرکس هرچه زودتر بیاید و رای بدهد بهتر است گفت: مردم به آقای روحانی بدهند و امیدوارم که ایشان پیروز انتخابات باشند.

سید مصطفی هاشمی طبا کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم که در صندوق اخذ رای دبستان شهید قاسم زاده خیابان شهید عراقی در صف رای دهی ایستاده بود در خصوص لزوم تمکین به قانون گفت: رئیس جمهوری که به قانون تمکین نکند یا بخواهد فراتر از قانون عمل کند اساسا شخصیت رئیس جمهوری ندارد.

وی در مورد علت عدم انصرافش از انتخابات گفت: من با ایده مشخصی آمده ام و آن را مطرح کردم و انصراف به معنی انصراف از عقایدم است. من بر سر مواضع خود هستم ولو اینکه حتی یک رای هم نیاورم.

وی با بیان اینکه ما باید یک درصد هم به مسائل غیر قابل پیش بینی نیز فکر نکنیم گفت: ما باید پیش بینی اتفاقات غیرممکن را داشته باشیم هرچند که من نمیخواهم بحث را باز کنم.

وی در پاسخ به این سوال که ممکن است آرای داده شده به وی از صندوق آرای روحانی کم شود گفت: ایشان بدون اینکه به رای من نیاز داشته باشند باید رای داشته باشند.

 

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور صبح امروز(جمعه-۲۹ اردیبهشت) با همراهی همسرش و با حضور در حسینیه ارشاد، رای خود را برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا به صندوق انداخت.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز پس از انداختن رای خود در صندوق‌های مستقر در حسینیه ارشاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انگیزه‌ای که باعث شد من در نخستین ساعت پای صندوق‌های رای بیایم این است که امروز،‌ روز بزرگی برای ملت ایران است. مردم ما بعد از شنیدن نظرات کاندیداها فرصت انتخاب داشتند و امروز به صحنه آمده اند.

وی با اشاره به مشارکت گسترده مردم در ساعات اولیه صبح خاطر نشان کرد: بر اساس نظرسنجی ها و خبرهایی که از ابتدای صبح از سراسر کشور دارم، به لطف خدا در همین ساعات اولیه شاهد حضور گسترده مردم پای صندوق های رای هستیم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: ملت ایران بهتر از هر کسی نسبت به کشور خود حساسیت دارد و همچنین وضعیت منطقه و حساسیت‌های آن را می داند و با حضور خود پای صندوق‌های رای حماسه بزرگی امروز خلق خواهند کرد، که در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد. این انتخابات هم برای ملت ایران و هم برای دشمنان ایران پیام‌های بسیاری خواهد داشت. پیام این حضور به دشمنان ملت این است که ایران ملتی یکپارچه و متحد است که راه خود را انتخاب کرده و از آرمان‌های انقلاب،‌ امام و رهبری خود دفاع می‌کند.

جهانگیری ادامه داد: پیام انتخابات امروز در داخل این است که ما راه توسعه و پیشرفت کشور را شناخته‌ایم و این راه را با سربلندی ادامه خواهیم داد.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه درباره سیاست های خارجه ایران در سال‌های آینده با تاکید بر اینکه سیاست‌های ایران در زمینه مسائل خارجی مانند چهار سال گذشته خواهد بود،‌ اظهار کرد: تعامل با دنیا،‌ دفاع از ارزش‌های ایران و دفاع از حقوق ملت ایران در میز مذاکره سیاست ایران در مسائل خارجی خواهد بود. من فکر می‌کنم این سیاست باید در دنیا از طریق سازمان‌های بین المللی و کشورهای مختلف و گفت‌وگو با آنها اجرا شود و همه سوء تفاهم‌ها را برطرف کنیم و راه پیشرفت کشور را ادامه دهیم.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره رابطه ایران با آمریکا در سال‌های آتی خاطر نشان کرد: ما به دنبال مذاکره مستقیم با آمریکا نیستیم الا در محدوده مسائل هسته‌ای اما در منطقه و مواردی که منوط به منافع ملی کشور شود تصمیم گیری خواهیم کرد.

معاون اول رئیس جمهور در پایان با دعوت از مردم برای حضور در پای صندوق‌های رای، خاطر نشان کرد: مردم ایران مردمی بزرگ و موقعیت شناس هستند. خواهش من از مردم این است که رای دادن خود را به ساعات آخر نیندازند و با توجه به شلوغی صندوق‌های رای هر چه سریعتر پای صندوق‌ها حضور یابند تا کمتر معطل شوند. آنها بدانند که در این چند ساعت سرنوشت چندین ساله آینده خود و فرزندان ایران رقم خواهد خورد.

 

جهانگیری یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری بود که روز شنبه به نفع حسن روحانی از ادامه رقابت کناره گیری کرد.

 

 

2929

کد خبر 667005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 4
 • بی نام DE ۰۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  3
  رای من هاشمی طباست. اما وقتی می گه به روحانی رای بدید چاره ای ندارم. مرید ایشان ام.
 • بی نام AT ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  0
  دمش گرم خوب حال داد به مردم
 • بی نام A1 ۰۷:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۹
  6
  روحانی بای بای