ایلنا نوشت: وزیر کشور در پیامی ملت شریف ایران را حماسه ساز خواند و حضور آنان را در انتخابات را ستود.

متن کامل این پیام بدین شرح است: اکنون که انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور پرشور و شعور ملت ایران، یک پیروزی بزرگ را برای مردم شریف ایران، رقم زده است، لازم می‌دانم از فرد فرد آحاد ملت که با حضور فعال در عرصه تعیین سرنوشت، مسیر این پیروزی را گشوده اند، سپاسگزاری نمایم.

سنت پر افتخار انتخابات در جمهوری اسلامی ایران، در فراز و فرود سال های پس از پیروزی انقلاب و در گرماگرم حوادث دوران ساز و دشوار این چهار دهه، به چنان رشد و بالندگی دست یافته که بی‌شک به یکی از شاخص‌ها و ممیزات الگوی مردمسالاری دینی تبدیل شده و مدیریت سیاست داخلی کشور با اتکاء بر آن قوام یافته است.

در این میان؛ انتخابات سال جاری، که در شرایط پیچیده و حساس منقطه ما واقع شد، فرصت جدیدی را در برابر ملت ایران قرار داد تا رویکردها و روش های مورد نظر خود را در عرصه سیاست، مدیریت و فرهنگ، پی گرفته و تحقق آن را در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در متن آرمان های انقلاب اسلامی پیگیری نماید.

اکنون با شکرگزاری به درگاه حیّ قادر متعال برای این نعمت بزرگ، سپاس ویژه خود را به همه عوامل مؤثر در این توفیق؛ یعنی هدایتها  و رهنمودهای مقام معظم رهبری، مردم شریف و بصیرایران، احزاب وتشکل های سیاسی، شخصیت‌ها و گروه‌های مرجع فکری و سیاسی، فعالان سیاسی و فرهنگی، همه نامزدهای انتخابات وهواداران ایشان، شورای محترم نگهبان، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی وبسیج، خبرنگاران و اصحاب رسانه و همچنین رسانه ملی ابراز می دارم و به همه عزیزان دست مریزاد می گویم.

ولایتی: حضور مردم در صحنه ها عامل اصلی اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

همچنين ایرنا نوشت: رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزاری پرشور انتخابات راتبریک گفت و تاکید کرد: مهم ترین عامل قوت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران حضور پر شور مردم در صحنه های مختلف از جمله در دفاع مقدس، سازندگی کشور و سیاسی است.

علی اکبر ولایتی ضمن تبریک برگزاری پرشور انتخابات به محضر رهبر معظم انقلاب، مردم ایران، جهان اسلام و مسلمانان و متحدان ایران در منطقه افزود: مشارکت بیش از 70 درصدی واجدان شرایط رای دادن در انتخابات و همچنین مشارکت ایرانی های مقیم در بیش از 100 کشور جهان حاکی از آن است که ما به رکورد خوب جهانی و استاندارد طلایی در منطقه دست یافتیم.

وی خاطرنشان کرد: فضای باز سیاسی و استقبال مردم از این انتخابات حاکی از آن است که مردم با گذشت بیش از 40 سال از انقلاب به نظام خودشان علاقه مند هستند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به سفر ترامپ به آمریکا اشاره کرد و یادآور شد: رئیس جمهوری کاسب کار آمریکا برای جمع آوری پول جهت اقتصاد ورشکسته این کشور دوره گردی می کند و متاسفانه برخی از کشورهای ابزار دست آمریکا مانند عربستان سعودی از اموال و بیت المال مسلمین به این رئیس جمهوری کاسب و دوره گرد هدیه می دهند تا انجمن و نشست نمایشی در جهت تقویت تروریسم در حال شکست منطقه درست کنند.

وی این اقدام کشورهای منطقه را به دلیل شکست آنها در عراق، سوریه و یمن دانست.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران با برگزاری انتخابات 29 اردیبهشت نشان داد که نه فقط در داخل کشور خود منسجم است بلکه اگر اماکن مقدس مسلمانان در معرض خطر قرار گیرد مدافع حرم می شود و اگر تروریسم در منطقه ما با شرارت های صهیونیست و حمایت آمریکا و مرتجعین منطقه شکل گرفته آن را به شکست می کشاند.

وی با یادآوری این که آنها کارهای تکراری انجام می دهند، گفت: امروز رئیس جمهوری جدید آمریکا با فرهنگ بسیار مبتذل با کشورها و رؤسای آنها، برخورد و کاسبی می کند.

ولایتی با تاکید بر این که این نمایش ها تاثیری بر روی مردم ما ندارد، افزود: مردم ما با اطلاع از این که ترامپ به منطقه می آید انگیزه مضاعف داشتند تا با قدرت و شور بیشتری در پای صندوق های رای حاضر شوند.

وی با بیان این که کره شمالی به رغم بلوف آنها به کار خود ادامه داد و آن ها عقب نشستند، اضافه کرد: آنها در منطقه ما هم در مقابل ایستادگی زنجیره مقاومت که جمهوری اسلامی ایران حلقه بزرگ آن است، عقب نشینی می کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به اقرار صاحب نظران و متفکران غربی بر وجود دموکراسی در ایران تاکید کرد و ادامه داد: حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای پاسخ اصلی به دشمنان است.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، ولایتی تصریح کرد: مذاکره کنندگان سیاسی اگر حمایت ملت خود را نداشته باشند سخنشان شنونده ای ندارد اما زمانی که دولتی با رای بالای مردم تشکیل می شود، طرف مقابل مذاکره با جمهوری اسلامی ایران می داند که مذاکره کننده ها حمایت مردمی عظیمی را در پشت خود دارد.

وی با تاکید بر این که عامل اصلی اقتدار یک کشور حضور مردمش در صحنه های مختلف است، گفت: حرف سیاستمداری در صحنه برش بیشتری دارد که حمایت مردمی بیشتری را پشت سر خود داشته باشد.

2727

 

 

کد خبر 667908

برچسب‌ها