ایلنا نوشت:مدیرعامل هما از احتمال کنارگیری ایرلاین سعودی برای جابه جایی زائران ایرانی خبر داد و گفت: احتمال این که تمام 86 هزار زائر ایرانی حج تمتع را ایران ایر جا به جا کند وجود دارد.

فرهاد پرورش درباره انجام پروازهای حج تمتع گفت: مذاکرات مان را با سازمان حج و زیارت شروع کرده‌ایم. چند احتمال وجود دارد از جمله اینکه تمام 86 هزار زائر ایرانی در آن ایام را ایران ایر جابه جا کند.

مدیرعامل ایران ایر افزود: سازمان حج و زیارت هنوز تعداد زائران حج تمتع را به طور قطعی اعلام نکرده است اما روال سال‌های گذشته این بود که نیمی از حجاج با پروازهای ایرلاین‌های سعودی و نیمی دیگر با پروازهای ایرلاین های داخلی جابه جا شوند.  

وی گفت: حال اگر شرکت هواپیمایی سعودی امسال قصد انجام پروازهای زائران ایرانی را نداشته باشد تمام 86 هزار زائر را ایران ایر جابه جا می کند. 

پرورش گفت: این امکان وجود دارد که در این دوره از بین شرکت‌های هواپیمایی ایرانی تنها یک شرکت هواپیمایی ایران ایر تمام پروازهای حج تمتع امسال را انجام دهد اما اگر شرکت سعودی حضور داشته باشد، نیمی از 86 هزار زائر یعنی 43 هزار زائر توسط ایران ایر جابه جا می شود. تا زمانی که این مذاکرات قطعی نشود نمی توان پیش بینی کرد چه تعداد از زائران با هواپیماهای جدید جابه جا می شوند.

 

3535

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 671292

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =