رئیس سازمان سینمایی در پی نامه اخیر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و تعیین فرصت دو ماهه برای رفع موانع نمایش فیلم‌هایی که مشکل نمایش داشته اند با نگارش نامه‌ای از نگاه حمایتی دکتر صالحی‌امیری نسبت به سینمای ایران تشکر کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن کامل نامه مهندس محمدمهدی حیدریان خطاب به دکتر صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح ذیل است.

جناب آقای صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

نگاه دغدغه مند شما در حل مشکل  فیلم های سینمایی که به دلایل مختلف نتوانسته اند پروانه نمایش دریافت دارند، راهبردی است که حقوق سینماگران را در نگاه حداکثری مد نظر دارد.

پیش از این به دستور جناب‌عالی کمیته‌ای مسوولیت بررسی وضعیت اینگونه فیلم‌ها را برای رسیدن به چارچوبی قابل قبول و منطبق بر قوانین آغاز کرده ولازم به تاکید است؛ این روند، درچارچوب ارزش‌ها و هنجارهای حاکم بر فرهنگ ایرانی اسلامی آغاز شده، که امیدوارم پیش از ضرب‌الاجل تعیین شده،تصمیمات مناسبی را اعلام کند.

سیاست صیانت از حقوق هنرمندان و سینماگران در چارچوب قوانین می‌تواند ،افق‌های روشنی را در گسترش فرهنگ دینی ملی در پی داشته باشد.

همدلی و هم آوایی آنان، مسیر متعالی، کسب سهم سینما و تصویر ایران در بازار جهانی را در پی خواهد داشت.

اکنون که سهم ایران از بازار جهانی تصویر نیازمند محتوا و تولیدات متناسب و جهانی است ، برماست به عنوان مدیران سینمایی علاوه بر سیاست‌های نظارتی با حمایت مجدانه از تولید‌ محتوا در راه‌اندازی نهضت تولید محتوا کوشا باشیم.

سینماگران ایرانی نیز چون همیشه در کنارمردم و دولت دراین مسیر خواهند بود.

از جنابعالی برای پیگیری مجدانه حقوق سینماگران ،سپاسگزارم.

5858

کد خبر 672577

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =