تظاهرات آمریکایی‌ها مقابل کاخ سفید بعد از تصمیم محیط‌زیستی ترامپ

اعتراض‌ها در آمریکا نسبت به تصمیم جدید ترامپ ادامه دارد.

نیو صدر: «تغییراقلیم واقعی است، تغییراقلیم واقعی است...» این یکی از شعارهایی است که دیروز آمریکایی‌ها در واکنش به تصمیم جدید رئیس‌جمهور آمریکا روبروی کاخ سفید فریاد می‌زدند.

روز گذشته دونالد ترامپ که بارها پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفته بود که تغییراقلیم واقعی نیست، اعلام کرد که ایالت متحده آمریکا از توافق‌اقلیمی پاریس خارج می‌شود و این منجر به اعتراضات زیادی شد؛ از دی‌کاپریو تا اتحادیه اروپا و خود مردم ایالت متحده آمریکا، آنها روز گذشته روبروی کاخ سفید جمع شدند تا به رئیس جمهورشان بگویند؛ تغییر اقلیم واقعی است.

در واقع دونالد ترامپ بارها گفته است که به تغییراقلیم اعتقادی ندارد و این منجر به تجمع مردم زیادی در ایالت متحده شد.

توییت ترامپ

تاریخ

مفهوم گرمایش جهانی توسط و برای چینی ها ساخته شده تا در رقابت در تولیدات آمریکا را شکست دهند.

6 نوامبر 2012

الان اواخر جولای است و هوا هنوز در نیویورک گرم است تغییر اقلیم کدام گوری است ؟؟؟

29 جولای 2014

ابولا و داعش در حال پخش شدن در دنیا هستند و دولت اوباما الان کاغذی امضا ( توافق پاریس ) کرده که تغییر اقلیم ( گرمایش جهانی ) را متوقف کند.

14 اکتبر 2014

افراد زیادی مثل جاناتان گروبر ( یک پروفسور اقتصاد در دانشگاه «ام آی تی») هستند که وسایلی در رابطه با گرمایش جهانی می فروشند، آنها واقعا فکر می کنند که جامعه آمریکا احمق است.

19 نوامبر 2014

آسیاب های بادی بدترین برای ایالت متحده آمریکا هستند و داستان های رسانه ها در رابطه با تغییر اقلیم تهدید های بدتری هم هستند.

9 سپتامبر 2014


این تجمع توسط گروه محیط‌زیستی 350 در واشنگتن انجام شده بود و معترضان بر این باور بودند که تصمیم جدید ترامپ می‌تواند کاری کند که دیگر کشورها هم از توافق اقلیمی پاریس خارج شوند.

در این اجتماع یک هنرمند 31 ساله ساعتی بزرگ درست کرده بود و روی آن پیامی را برای ترامپ نوشته بود: «برای بحران اقلیمی بیدارشو.»

او در این رابطه به هافینگتون پست می‌گوید: «ما این ساعت را ساختیم و پیام ما مشخص است؛ هرجایی که می‌رویم می‌خواهیم ترامپ به ما گوش کند، این جنبش جمعیت زیادی است، اکثریت این کشور با ما است و همراه دنیا ایستاده است ولی ترامپ کنار افراد کمی است که پول زیادی دارند.»

در این اعتراض، که افراد معروف از دانشمندان تا سیاست مداران وجود داشتند یک نماینده جمهوری‌خواه هم حضور داشت؛ جیمز رسکین نماینده جمهوری خواه مریلند.

او درباره تصمیم ترامپ گفت: «رئیس‌جمهور من، آیا جدی هستی؟ ما بدون ترامپ به جلو می‌رویم.»

در این میان گروهی از دانش‌آموزان که برای بازدید از کاخ سفید به آنجا رفته بودند هم با شعار یک دانش‌آموز وارد تظاهرات شدند: «علم نجات ‌می‌دهد، علم نجات می‌دهد و ...

یکی از مشاوران مدرسه در این رابطه گفت: در مدرسه ما، مسئولیتی داریم که یک دانش‌آموز جهانی بسازیم... من راهی برای تمرین کردن آنها بهتر از اینکه از صدایشان استفاده کنند پیدا نکرده‌ام.

47237

کد خبر 672676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =