رویکرد عالمانه و دانایی‌محور در اجرای پروژه های شهری جهش عمرانی کلانشهر کرج را رقم زد

شهردار کرج با بیان اینکه مدیریت شهری این کلانشهر طی چهار سال گذشته بر آن بوده تا با اجرای پروژه های خدماتی و عمرانی توسعه پایدار شهری را در ایران کوچک رقم بزند گفت: رشد عمرانی کرج در مدت زمان مذکور نسبت به سالهای گذشته بسیار چشمگیر بوده چرا که تمامی تمهیدات این مجموعه مدیریتی رویکردی عالمانه و دانایی‌محور داشت و جهشی مطلوب را در توسعه شهری پدید آورد.

به گزارش خبر آنلاین و به نقل از پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، علی ترکاشوند با بیان این مطلب عنوان کرد: در دوره چهارم شورای اسلامی شهر کرج چهره شهر آن گونه که باید، به یک کلانشهر تبدیل شد و شهر با احداث تقاطعات هم سطح و غیر هم سطح، افزایش بی نظیر سرانه های فضای سبز، ساماندهی معابر و شوارع، مدیریت هوشمند ترافیک و... توسعه پایدار و زیرساختی را تجربه کرد.
شهردار کرج اظهار داشت: مدیریت شهری این کلانشهر در چهار سال گذشته، تمام اهتمام خود را به اجرای پروژه‌های بر زمین مانده گذاشت و به این ترتیب بیش از 90 درصد زیرساخت‌های عمرانی کرج احداث شد و اکنون نیز این روند همچنان در حال انجام است.
ترکاشوند ادامه داد: در گذشته بسیاری از پروژه های عمرانی و خدماتی طراحی شده برای رسیدن به توسعه پایدار شهری در کرج به مرحله اجرا نرسیده بود و به دلیل کمبود تقاطع‌های هم سطح و غیرهمسطح و کمبود اجرای طرح‌های توسعه‌ای، عملکرد شبکه‌ای مناسبی در شهر وجود نداشت اما طی 4 سال اخیر شاهد راه اندازی پروژه هایی نظیر تقاطع غیر هم سطح آیت الله هاشمی رفسنجانی، تقاطع غیر هم سطح شهید آجرلو، سه فاز از تقاطعات حصارک، شهدای غواص، شهدای دانش آموز، شهدای پلیس و... بودیم که این مهم ایران کوچک را به موقعیتی که شایسته شهروندان باشد بسیار نزدیک کرد.
این مسئول بیان کرد: شهرداری کرج تنها در این مدت به اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز شهری خود را محدود نکرد؛ بلکه به همان اندازه حوزه هایی مانند امور اجتماعی، فرهنگی، محیط زیست، فضای سبز و ... را ارتقاء بخشید تا توسعه متوازن در تمامی زمینه را در شهر به اجرا در بیاورد.

 

46

کد خبر 673413

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =