ایرنا نوشت: حضور این زیردریایی در این کشور در حالی صورت می گیرد که شبه جزیره کره شرایط حساس و بحرانی را پشت سر می گذارد در ماههای اخیر و به دلیل تهدیدات آمریکا، کره شمالی اقدام به شلیک چند فروند موشک بالستیک با بردهای مختلف کرده است.

مقامات نظامی کره جنوبی در پاسخ به علت حضور زیردریایی «یو اس اس شاین» در 450 کیلومتری جنوب شرق سئول می‌گویند که این اقدام در راستای حضور منظم ناوگان آمریکا در غرب اقیانوس آرام است و به این زیردریایی اجازه می‌دهد که قوای خود را تقویت و مایحتاج لجستیکی اش را تامین کند.

یونهاپ به نقل از مقامات نیروی دریایی کره جنوبی نوشته است که این زیردریایی برنامه ای برای انجام رزمایش مشترک با نیروهای نظامی کره جنوبی ندارد و دلیل حضور آن در بوسان علاوه تامین مایحتاج مورد نیاز، استراحت 130 تن از نیروها و خدمه آن است.
زیر دریایی هسته ای «شاین» با 110.3 متر طول در سال 1995 ساخته شده و بر اساس گزارش رسانه کره ای در عملیات آزاد سازی عراق در سال 2003 نیز شرکت داشته است.

پنجم اردیبهشت ماه سالجاری جاری نیز زیردریایی هسته ای هسته ای «میشیگان» آمریکا وارد بندر بوسان کره جنوبی شده بود.
کره شمالی همواره نسبت به حضور نظامی آمریکا در منطقه شبه جزیره کره و انجام رزمایش های مشترک با کشورهای منطقه بویژه کره جنوبی و ژاپن معترض است.
پیونگ یانگ می گوید که کره جنوبی و آمریکا طی یک برنامه راهبردی به دنبال استقرار تسلیحات هسته ای آمریکا در شبه جزیره کره هستند.

52310

کد خبر 673535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =