معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد که دانشجویان استعداد درخشان دکترای حرفه ای می توانند به صورت همزمان در دوره های MPH و یا کارشناسی ارشد آموزش پزشکی و آموزش مجازی تحصیل کنند.

دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: تربیت نیروی انسانی دانش محور و توانمند برای نظام سلامت کشور رسالت اصلی حوزه آموزش علوم پزشکی است، و در این بین دانشجویان استعداد درخشان گروه پزشکی از جمله سرمایه های گرانقدری هستند که باید برای حضور این افراد در آینده نظام سلامت کشور به طور جدی برنامه ریزی شود.

دکتر لاریجانی گفت: توجه به بحث دانشجویان استعدادهای درخشان و پرورش همه جانبه توانمندی های این سرمایه های انسانی بحثی است که در برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی نیز بدان پرداخته شده و در این راستا با تشکیل کمسیون ویژه حمایت از استعدادهای درخشان برنامه ریزی جامعی درخصوص این امر صورت گرفته است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت از تدوین سند سیاستی ارتقای دانشجویان استعداد درخشان در وزارت بهداشت خبرداد و گفت: هدف از این برنامه ها تربیت دانشجویان استعداد درخشان به نحوی است که با پرورش همه جانبه مهارت های آنان در حوزه های آموزشی، پژوهشی، درمانی، مدیریتی و ... بتوانند در آینده در عرصه های مختلف نظام سلامت کشور زمام امور را در دست بگیرند.

وی به بخشنامه جدیدی که در همین راستا به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رفته اشاره کرد و گفت: طبق این بخشنامه دانشجویان استعداد درخشان که در حال حاضر مشغول به تحصیل در مقاطع دکترای حرفه ای می باشند، می توانند همزمان به تحصیل در دوره های MPH و یا کارشناسی ارشد مجازی در رشته آموزش پزشکی یا آموزش الکترونیک مشغول گردند.

دکتر لاریجانی افزود: دانشگاه‌هایی که در حال حاضر مجوز ارائه دوره های مذکور را دارند می توانند علاوه بر پذیرش دانشجویان متقاضی همان دانشگاه از دانشجویان متقاضی سایر دانشگاهها، با ارائه معرفی نامه از دانشگاههای محل تحصیل و الزام شرکت دانشجویان در کلاس ها و کارگاههای حضوری، با رعایت ضوابط آموزشی ثبت نام به عمل آورند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به سیاست وزارت بهداشت برای بهره برداری از خدمات نیروهای بومی مناطق آمایشی کشور در همان منطقه، گفت: توصیه می شود برای دوره های MPH دانشجویان داوطلب از هر منطقه آمایشی در دانشگاههای همان منطقه مشغول به تحصیل گردند.

وی بار دیگر بر لزوم ارتقای همه جانبه مهارت های دانشجویان استعداد درخشان تاکید کرد و گفت: بی شک آینده نظام سلامت و آموزش علوم پزشکی کشور نیازمند افرادی است که با سطح بالای استعداد، دانش و مهارت بتوانند این حوزه را به خوبی مدیریت نمایند و در همین راستا شرکت دانشجویان استعداد درخشان در دوره های آموزش پزشکی و آموزش مجازی می تواند بستری برای بهره مندی از افراد توانمندتر در آینده آموزش علوم پزشکی کشور را فراهم نماید.

۴۲۲۳۵

کد خبر 673824

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =