احتمال مرگ ۵۸ نفر در آتش سوزی برج گرنفل لندن

شمار تلفات حادثه برج گرنفل در حالی ۵۸ تن اعلام شده که تراز می، نخست‌وزیر انگلیس تایید کرده واکنش مسئولان به این حادثه به اندازه کافی قابل قبول نبوده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پلیس لندن اعلام کرد: احتمال مرگ ۵۸ مفقودیِ حادثه مرگبار آتش‌سوزی در برج مسکونی گرنفل وجود دارد. برخی منابع غیررسمی شمار قربانیان حادثه را بیش از آمار رسمی اعلام کرده‌اند.

"استوارت کندی" رییس پلیس لندن گفت: در حادثه آتش‌سوزی در برج ۲۴ طبقه گرنفل که اوایل بامداد چهارشنبه هفته گذشته اتفاق افتاد ۵۸ مورد مفقودی گزارش شده که احتمالا جان خود را از دست داده‌اند.

رویترز گزارش داده اگر این رقم تایید شود حادثه آتش سوزی برج گرنفل از زمان جنگ جهانی دوم در لندن مرگبارترین بوده است.

در این اینفوگرافیک که دیلی میل منتشر کرده است، تمام قربانی‌ها و گمشده‌های آتش سوزی مرگبار برج گرنفل در غرب لندن را می بینید. گمان می‌رود چند ایرانی در این جمع باشند. 

ایسنا هم در این باره نوشت: با افزایش اعتراضات نسبت به نحوه مدیریت این آتش‌سوزی، نخست‌وزیر انگلیس با ساکنان برج مسکونی گرنفل دیدار کرد و متعهد شد تا شخصا فرآیند بازسازی و پیگیری این حادثه را نظارت کند.

تراز می اظهار داشت: واکنش‌ رسانه‌های امدادی و سرویس سلامت ملی قابل تقدیر بوده اما حمایت از خانواده‌هایی که نیازمند کمک بوده یا اطلاع‌رسانی در ساعات اولیه پس از وقوع این حادثه مهیب به اندازه کافی قابل قبول نبوده است.

۴۷۴۷

کد خبر 677720

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =