دلخوری آدیداس به پایان همکاری با تیم ملی منجر می‌شود!؟

تنها بعد از گذشت مدت اندکی از همکاری تیم ملی ایران با برند معتبر آدیداس، آلمانی‌ها تصمیم گرفته‌اند به همکاری خود با فدراسیون فوتبال خاتمه دهند.

روزنامه خبرورزشی نوشت: آن‌ها زمانی به جمع‌بندی در این زمینه رسیدند که ایران در دیدار مهم با ازبکستان، لباس‌های با طرح جدید را به تن نکرد و تصمیم گرفت با لباس قدیمی خود به میدان برود. یکی از مسئولان آدیداس که نخواست نامش فاش شود، با اعلام این خبر به خبرورزشی می‌گوید: «برای ما رفتار فدراسیون ایران عجیب بود و به همین دلیل به همکاری خود با تیم ملی ایران پایان می‌دهیم. مدتی روی طراحی لباس‌های جدید زمان گذاشته بودیم. پیش از بازی ازبکستان لباس‌ها را از آلمان به ایران ارسال کردیم ولی متأسفانه در بازی ازبکستان از این لباس‌ها هیچ استفاده‌ای نشد. این مسئله برای ما ابهام بزرگی است. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم به همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان دهیم!»

رفتار فدراسیون فوتبال در این زمینه عجیب بود. آدیداس در ماجرای همکاری با تیم ملی ایران، بسیار مثبت عمل کرد و حتی آفر خوبی به این فدراسیون داد. آن‌ها امیدوار بودند تا طرف مقابل هم موج‌های مثبتی برای‌شان ارسال کند. ایران در چند بازی از لباسی که ابتدا از آدیداس خریداری کرده بودند، به میدان رفتند ولی این برند معتبر برای دیدار ازبکستان لباس‌های جدیدی طراحی کرد و در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد. بار این لباس‌ها هم از گمرک ایران رد شد و به ‌دست فدراسیون رسید ولی اینکه چرا تیم ملی با وجود قولی که به برند آلمانی داده بود، از این لباس‌ها استفاده نکرد، از نظر آن‌ها عجیب است. آلمانی‌ها معتقدند ایرانی‌ها با «صداقت» موضوع را پیش نبرده‌اند و حتی شک و شبهه‌هایی برای داشتن یک همکاری «شفاف» برای‌شان به وجود آمده است.

بدین ترتیب، طرف آلمانی تصمیم گرفته یک‌طرفه قرارداد را فسخ کند و این موضوع را به گوش فدراسیون فوتبال هم رسانده است. مسئول آدیداس در این‌باره توضیح می‌دهد: «بسیار تمایل داشتیم با ایران کار کنیم و در جام‌جهانی‌ همکاری‌مان ادامه داشته باشد ولی از حالا به بعد ایران می‌تواند با هر برند دیگری که علاقه‌مند به آن است، کار کند!»

این مسئول آدیداس تأکید دارد که اگر قول و قراری بین آن‌ها و فدراسیون برای استفاده از لباس‌های جدید در بازی ازبکستان وجود نداشت، هرگز این‌گونه عمل نمی‌کردند ولی از آنجا که دو طرف قول و قرار گذاشتند و فدراسیون فوتبال ایران تأکید کرد از لباس‌های جدید استفاده می‌کند، ناراحت هستند. البته باید پاسخ مسئولان فدراسیون فوتبال را هم در این زمینه شنید.

43503

کد خبر 677779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 8
 • بدون نام ۱۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
  41
  خوب دليلش كاملا مشخصه حق وحساب اقايان دست اندر كارقراردادپرداخت نشده
 • احسان IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
  60
  حالا بريم با " قاسم اسپورت " قرارداد ببنديم .
 • بی نام RO ۱۳:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۸
  30
  اگر حقيقت داشته باشد واقعا بايد تاسف خورد از اين همه بي انظباطي،،،