بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، اشتغال‌زایی و تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه‌ی اقتصاد مقاومتی، تاکنون 912 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف اقتصادی، زیربنایی، آموزشی، فرهنگی و مذهبی، سلامت و خدمات حمایتی استان بوشهر سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، بر این اساس، 10 شهرستان، 18 بخش، 53 روستا و بیش از 64 هزار نفر تحت پوشش خدمات و اقدامات اجتماعی بنیاد برکت قرار گرفته‌اند.بخش عمده‌ی این سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی انجام شده است.

بنیاد برکت با مشارکت در 5 طرح اقتصادی استان با حجم سرمایه‌گذاری کل 711 میلیارد ریال، زمینه‌ی اشتغال 1280 نفر را فراهم کرده است. علاوه بر این، مشارکت در دو طرح اقتصادی جدید با ظرفیت سرمایه‌گذاری 185 میلیارد ریال نیز در دست اقدام است.

ساخت 30 مدرسه، 1 مسجد و 7 خانه‌ی عالم از جمله پروژه‌های زیربنایی بنیاد برکت در استان بوشهر است که بخش اعظم این پروژه‌ها افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگر در دست اجراست. با توجه به خدمات حمایتی بنیاد برکت، نزدیک به 4000 نفر از روستاییان و ساکنان مناطق محروم استان بوشهر تحت پوشش بیمه‌ی برکت قرار گرفته‌اند.

از این تعداد، 668 نفر از ایتام استان علاوه بر پوشش بیمه‌ای، تحت حمایت‌های مالی بنیاد برکت هم قرار دارند. بنیاد برکت علاوه بر اقدامات ذکر شده، حدود 43 میلیارد ریال هم وام قرض‌الحسنه به 829 نفر از مردم نیازمند استان بوشهر پرداخت کرده و توانسته از این طریق از مشکلات آن‌ها گره‌گشایی کند. از این تعداد، 579 نفر برای ازدواج، 114نفر برای مسکن، 20 نفر برای درمان و 116 نفر برای اشتغال خانگی وام قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند. 

3535

کد خبر 678511

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =