ایسنا نوشت: سعید جلیلی گفت: رژیم صهیونیستی مولود مناسبات غلط حاکم بر دنیاست.

سعید جلیلی ظهر روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد با اشاره به اینکه روز قدس، روز حیات اسلام و روز جدایی حق از باطل است، اظهار کرد: دلیل تعابیری که امام خمینی (ره) نسبت به روز قدس ارائه کردند مناسبات حاکم در آن زمان بود.

وی با بیان این‌که از سال 1945 چند کشور دنیا برای خود انحصاراتی را قائل شدند و ابایی هم از بیان کردن آنها نداشتند، افزود: این مناسبات تا به امروز کماکان حاکم است و بیش از 70 سال است که جهان درگیر مناسبات ظالمانه‌ای است که چند قدرت بزرگ برای خود تعریف کردند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این کشورها انحصاراتی مثل حق وتو، سلاح هسته‌ای و غیره را برای خود قائل شدند و به صراحت گفته‌اند که تنها چند کشور بزرگ می‌توانند امتیازاتی داشته باشند که سایر کشورها ندارند.

وی با اشاره به این‌که آنها این حق را برای خود قائل شدند که اگر نظری خلاف آنها بود آن را وتو کنند، گفت: این مناسباتی است که همین امروز بر جهانی که ادعای دموکراسی و حقوق بشر دارد حاکم است، رئیس جمهور قبلی آمریکا که برخی افراد از او تلقی مودب و باهوش بودن را می‌کنند به صراحت در سند ملی که ارائه کرد بیان کرد، ما باید رهبری جهان را برای 100 سال آینده برای آمریکا حفظ کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بیان کرد: این همان نگاهی است که برخی دنبال می‌کنند و در جهان به دنبال تثبیت قدرت خود هستند، اینها چنین مناسباتی را شکل داده‌اند و از دل این مناسبات یک رژیم نامشروع صهیونیستی متولد می‌شود.

جلیلی با تاکید بر اینکه کسانی که ادعای دموکراسی و حقوق بشر دارند باید نسبت خود را با این رفتارها تعیین کنند، افزود: می‌گویند رژیم صهیونیستی نماد لیبرال دموکراسی است، این چه نسبتی به ادعاهای این‌ها دارد؟ از سویی بدترین ظلم‌ها شکل می‌گیرد و از سوی دیگر فرقش با دوران قبل این است که اگر زمانی افرادی چون هیتلر جنایت می‌کردند می‌گفتند فاشیست هستیم، اما امروز با ادعای دموکراسی جنایاتی بدتر از هیتلر انجام می‌دهند، این‌ها زور و تزویر را با هم پیش می‌برند و هر صدایی را مخالف آنها باشد با اهرم ترساندن جلو می‌برند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اینجاست که اهمیت انقلاب اسلامی روشن می‌شود، گفت: ملتی دعوت خدا و رسول را اجابت می‌کند، می‌ایستد و نمی‌ترسد، همه آنها با هم می‌گویند شاه باید بماند و اینها می‌گویند باید برود، همه آنها می‌گویند نباید هسته‌ای شوید اما آنها هسته‌ای می‌شوند، این ملت فقط خرمشهر را آزاد نکرد، بلکه جنوب لبنان را نیز آزاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی که اراده می‌کرد و تا پشت صبرا و شتیلا می‌آمد حالا می‌بیند که در هر نبردی با الهام از انقلاب اسلامی شکست می‌خورد، می‌بیند وحدتی در جهان اسلام مبتنی بر اسلام ناب شکل گرفته که نشان‌ می‌دهد ابرقدرت‌ها صرفاً ببر کاغذی هستند، این قدرت همان اندیشه است، در دنیایی که این‌ها مناسبات ظالمانه را شکل می‌دادند انقلاب اسلامی نشان داد قدرتی فراتر هم وجود دارد و این‌ها نیز از همین نگران هستند و فهمیدند نمی‌توانند هر آنچه را می‌خواهند شکل دهند.

جلیلی با اشاره به این‌که 30 سال پیش در چنین روزهایی، کردستان و سردشت بمباران شد و صدها مجروح و به شهادت رسیدند، گفت: حالا اگر یک نفر در 11 سپتامبر کشته شود تعداد زیادی درگیر می‌شوند، در طول دوران دفاع مقدس شورای امنیت یک قطعنامه هم صادر نمی‌کند، این‌ها در آن مناسبات چنین قدرتی را در برابر خود دیدند که پیشرفت هم کرده است و امروز می‌گویند ایران قدرتی پیدا کرده که امنیتش مثال‌زدنی است آن هم در منطقه‌ای که ناامنی‌ها آن را فراگرفته است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر این‌که روز قدس یک روز نمادین نیست و یک حقیقت را نشان می‌دهد، یادآور شد: این روز حقیقت قدرت غلبه حق بر باطل را نشان می‌دهد، امروز ملت ما تجربه عمیقی دارد که باورش در تجربه ظهور پیدا کرده ‌و هرجا صحنه مبارزه‌ای شکل گرفته اراده ملت ما پیروز شده است.

وی با بیان اینکه حرکتی که چند مزدور تکفیری انجام می‌دهند به نیابت از آمریکا است، افزود: این‌ها پیاده نظام رژیم صهیونیستی هستند، می‌خواهند مانع قدرت بزرگ جهان اسلام شوند که جنگ‌های 22 و 33 روزه را با موفقیت پشت سر گذاشته است، اگر با تکفیری‌ها می‌جنگیم این‌ها را به مثابه سربازان آمریکا و صهیونیسم می‌دانیم، امروز تمام تلاش‌شان را به کار برده‌اند تا پشت این‌ها قایم شوند اما نتیجه‌ای نگرفتند.

جلیلی خاطرنشان کرد: نظام سلطه مشاهده کرده که از انحراف در مبارزه نتیجه نمی‌گیرد حالا به دنبال انصراف از مبارزه است، این‌ها می‌خواهند هزینه مبارزه را زیاد نشان دهند و با اسلام‌های بدلی که امام راحل از آن تعبیر به "اسلام آمریکایی" می‌کرد، جلو بیایند، می‌خواهند با اسلام تکفیری انحراف در مبارزه و با اسلام لیبرالی انصراف در مبارزه ایجاد کنند. این‌ها فهمیده‌اند در هر صحنه‌ای پیروزی از آنِ انقلاب اسلامی است و باید ملت را از مبارزه منصرف کنند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: از سویی انقلابی‌گری و مبارزه را پرهزینه نشان می‌دهند و از سوی دیگر راه را، راه سازش و برای آن دستاوردهای موهوم می‌سازند، در همین فلسطین شاهد هستید وقتی توافق اسلو را انجام دادند دنبال گفت‌وگو و سازش بودند و امروز خوشبینانه‌ترین افراد می‌بینند دستاوردی نداشته است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان این‌که آنچه در دیرالزور اتفاق افتاد نشانه کوچکی از قدرت ملت ما بود، افزود: ملت ما می‌داند که این قدرت و عظمت را در سایه اسلام به دست آورده، امروز دشمنان ما می‌فهمند که این الهام‌بخش شده و نمونه مقاومت را همراه با پیشرفت نشان می‌دهد، هوشیاری این است که در مبارزه با دشمنان منحرف و منصرف نمی‌شویم و این نشان‌دهنده قدرت ملت ماست.

وی تاکید کرد: امروز وظیفه همه ماست که این قدرت و ارمغان بزرگ را با قدرت و صلابت ادامه دهیم.

29216

 

کد خبر 679601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام TR ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۲
    0 0
    ای کاش روزی برسد جوابگوی تمام ضررهایی باشی که به کشورمان متحمل کردی