مهر نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا در واشنگتن با وزیر خارجه قطر و همچنین وزیر مشاور در امور هیات وزیران کویت دیدار می کند.

به گزارش الجزیره، «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا به منظور بررسی تنش بین قطر و کشورهای عربی، روز سه شنبه در واشنگتن با شیخ «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر و «محمد عبدالله الصباح» وزیر مشاور در امور هیات وزیران کویت دیدار می کند.

در همین راستا، وزیر مشاور در امور هیات وزیران کویت روز دوشنبه در سفری رسمی و همزمان با سفر وزیر امور خارجه قطر وارد واشنگتن شد. دو وزیر قطری و کویتی قرار است با مقامات ارشد آمریکایی دیدار و گفتگو کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این اعلام کرده بود که قطر مشغول بررسی دقیق مطالبات کشورهای عربی بحرین، مصر، عربستان و امارات است.

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات از پنجشنبه گذشته به قطر فرصتی ۱۰ روزه برای بررسی شروط ۱۳ گانه دادند.

این در حالی است که دوحه مطالبات آنها را زیاده خواهی تلقی کرده و می گوید تعیین ضرب الاجل به منزله اعمال محدودیت بر حق حاکمیت قطر است.

گفتنی است که عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی اخیرا با متهم کردن قطر به ایجاد بی‌ ثباتی در منطقه و حمایت از تروریسم روابط دیپلماتیک با این کشور را قطع کردند.

52311

کد خبر 680673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =