واحد مرکزی خبر نوشت: کره شمالی روز سه‌شنبه، کمی پیش از دیدار «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی از واشنگتن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را با آدولف هیتلر مقایسه کرد.

خبرگزاری رسمی «کی سی ان ای» کره شمالی در مقاله‌ای با محکوم کردن شعار «اول آمریکا» که ترامپ در سخنرانی مراسم تحلیف خود در ماه ژانویه مطرح کرد، نوشت سیاست رئیس جمهور آمریکا نوعی از «نازیسم قرن بیست و یکم» است.

این خبرگزاری خاطر نشان کرد: «اصل اول آمریکا هدفش سلطه جهانی از طریق ابزار نظامی است همانند مفهوم اشغال جهانی هیتلر که همین هدف را دنبال می کرد.»

خبرگزاری رسمی کره شمالی افزود: «ترامپ سیاست دیکتاتوری را هیتلر را دنبال می کند که هدفش تقسیم جهان به دو دسته است، «دوستان و دشمنان» تا بدین وسیله «حذف» دسته دوم را توجیه کند.»

کره شمالی به استفاده از زبانی پر نیش و کنایه و توهین آمیز برای انتقاد از دشمنانش عادت دارد اما مقایسه با آدولف هیتلر به ندرت اتفاق افتاده است.

پیونگ یانگ پنجشنبه در فضایی متشنج ناشی از مرگ اوتو وارمبیر دانشجوی آمریکایی زندانی در کره شمالی که در حالت کما به آمریکا بازگردانده شد، ترامپ را «بیمار روانی» توصیف کرد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی سال 2014 باراک اوباما رئیس جمهور قبلی آمریکا را نیز «حرامزده دو رگه» توصیف کرده و ظاهرش را با «میمون» مقایسه کرده بود.

«کی سی ان ای» پیش از آن با مقایسه پارک گئون های رئیس جمهور قبلی کره جنوبی با یک «فاحشه» و باراک اوباما با یک «دلال محبت»، مرحله جدیدی را ناسزاگویی‌هایش پشت سر گذاشته بود.

دولت ترامپ روی تشدید تحریم‌های بین المللی موجود بر ضد کره شمالی به منظور تلاش برای مجبور کردن این کشور به دست برداشتن از برنامه‌های هسته‌ای و بالستیکی خود کار می کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی، واشنگتن را به جلوگیری از تحویل کالاهای پزشکی به کره شمالی متهم کرد و آن را «اقدامی غیرانسانی و مغایر با اخلاق که یک درجه بالاتر از محاصره لنینگراد توسط هیتلر است» توصیف کرد.

محاصره سن پترزبورگ کنونی توسط ارتش آلمان نازی در فاصله سال‌های 1941 تا 1944 نزدیک به 900 روز ادامه داشت و در مجموع بیش از دو میلیون کشته بر جا گذاشت.

تهدید کره شمالی که آشکارا تلاش می کند به موشک‌های قاره‌پیما مجهز شود، قرار است این هفته در کانون نخستین نشست سران آمریکا و کره جنوبی باشد.

5252

کد خبر 680709

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =