مایکروسافت در آپدیت بعدی ویندوز، نقشه جدیدی برای مبارزه با بدافرار کشیده است. استفاده از «یادگیری ماشین» برای ساخت نسل جدید ضدویروس برنامه‌ریزی شده است.

 

به گزارش خبرآنلاین، در نسخه موسوم به Fall Creator Update که عمده به‌روزرسانی آن در بخش امنیتی خواهد بود، از طریق هوش مصنوعی/ AI با انواع بدافزارهای شناخته شده و نشده مقابله خواهد شد. بدین منظور 400 میلیون سیستم مجهز به ویندوز 10 با استفاده از یادگیری ماشین/ Machine Learning برای مقابله با بدافزار تجهیز و آماده می‌شوند.

مایکروسافت از طریق Windows Defender Advanced Threat Protection که پیش‌تر روی نسخه ویندوز 10 انترپرایز تست شده، امنیت را به اوج برده است.

به گفته «راب لفرتس» مدیر «ویندوز انترپرایز» از دیتای کلود برای توسعه ضد ویروس مجهز به AI استقاده شده و جلوی حملات سایبری گرفته می‌شود وبا امضای دیجیتال رمزگذاری شده اجازه ورود فایل‌های مخرب را به سیستم نخواهد داد.

به گفته لفرتس 96 درصد از بدافزارهای جدید با سیستم جدید شناسایی می‌شوند و از این بابت جای نگرانی نیست و به همین خاطر مایکروسافت روش دفاع از سیستم های ویندوز را تغییر داده و با توسعه ATP برای کاربران عادیِ ویندوز، شاهد توسعه امنیت خواهیم بود.

 

5656

 

کد خبر 681169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =