تسنیم نوشت: امام جمعه موقت اصفهان گفت: نیروهای مسلح ما تنها قدرتشان در اسلحه نیست و این‌ها ایمان و تقوا دارند، آن‌هایی که می‌گویند "سپاه نه" بدانند اگر سپاه نبود ایران نبود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اصفهان اظهار داشت: نیروهای مسلح ما تنها قدرتشان در اسلحه نیست و این‌ها ایمان و تقوا دارند، آن‌هایی که می‌گویند "سپاه نه" بدانند اگر سپاه نبود ایران نبود، بفهمید و حرف بزنید، اینکه بگویند سپاه و بسیج در مسائل اقتصادی وارد نشود کاری است که آمریکا می‌خواهد، آنها به دنبال این هستند تا آدم‌های بی‌عرضه را به سمت ما فرستاده تا در اقتصاد کار کنند.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص آتش به اختیار اشاره کرد و گفت: در امور فرهنگی و جنگ نرم آتش به اختیار دارید اگر در آموزش و پرورش و دانشگاه مشکلی دیدید منتظر قرارگاه نشده و خودتان وارد شوید.

امام جمعه موقت اصفهان ادامه داد: اسلام آمریکایی یعنی شَرف خود را کنار بگذارید و بنده آن‌ها شوید، در عربستان مشاهده می‌کنیم که مردم یمن را تکه ‌تکه می‌کنند و به آمریکایی‌ها پول می‌دهند تا اسلحه بگیرند، این برای کشتن مسلمانان است، درحالی‌که مردم خودشان در بخشی از کشورشان فقیر هستند.

وی با اشاره به تخریب حرم و بارگاه بقیع توسط وهابیت گفت: امام راحل درباره آل سعود فرمودند مأموریت آل سعود اسلام زدایی است و اگر امروز می‌بینیم رفاقت و برادری بین آل سعود دیده می‌شود از اول این بود اما امروز این جنایات رو شده و از جنایات آن‌ها تخریب حرم و گنبد و بارگاه امامان بزرگواران بود.

‌میردامادی ادامه داد: آیا حرم امام رضا (ع) برای ترویج اسلام اثر کوچکی است، اما آن‌ها این آثار را از بین بردند تا حلقه به گوشی و نوکری خودشان را به آمریکا نشان دهد.

وی با بیان اینکه کشور را نباید دوقطبی کرد و رهبر انقلاب توصیه می‌کنند مراقب باشید کشور دوقطبی نشود و زمینه برای آمریکا به وجود نیاید، گفت: معلوم است که آمریکا از سپاه ما بدش می‌آید، ولی ما افتخار می‌کنیم که ایران دارای ارتش و سپاهی قوی است که آمریکا جرأت آمدن اینجا آمدن را ندارد و همین‌طور که رهبر معظم انقلاب گفتند اگر گلوله‌ای به سوی ما فرستاد بندر حیفای اسرائیل با خاک یکسان می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یارانش را گرامی داشت و ضمن قدردانی از اقدامات قوه قضاییه گفت: البته مردم از برخی اقدامات دستگاه قضایی گله دارند و می‌خواهند که این دستگاه با جدیت جلوی فسادهای مالی را بگیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان بیان کرد: توکل به خداوند نهایت و سرچشمه ایمان است و متقیان الهی واقعی کسانی هستند که با توکل بر خدا از هیچ تهدیدی نمی‌ترسند.

‌میردامادی تصریح کرد: نمونه بارز تقوای الهی در عصر امروز حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری هستند و استوار در مواضع خود ایستادند. اگر کسی قرار است در مسئولیتی کار کند باید رهبری او را تنفیذ کند و اگر رهبری او را تنفیذ نکند نمی‌تواند در آن جایگاه قرار بگیرد.

29214

کد خبر 681602

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =