منابع آبی زیرزمینی غیرقابل جایگزین هستند/ ۲۰ درصد آب هدر می‌رود

ایسنا نوشت: رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر 50 درصد آب شهر تهران از منابع زیر زمینی تامین می شود که این منابع غیر قابل جایگزین هستند لذا باید از هر امکانی برای صرفه جویی چه از سوی مردم و چه از سازمان آب استفاده کنیم.

مهدی چمران در سیصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا با اشاره به هشدار رییس کمیسیون امنیت مجلس که موضوع آب را یک مسئله امنیتی اعلام کرده است، گفت: اصلاح الگوی مصرف آب و صرفه جویی توسط مردم و خود نهادهای دولتی و سازمان آب یک ضرورت است.

چمران ادامه داد: در حال حاضر در شهر تهران از منابع آب های زیر زمینی استفاده می شود اما باید بدانیم که این منابع جایگزین ندارند و به زودی روزی می رسد که نمی توانیم از آن ها استفاده کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: 50 درصد آب تهران از طریق سد ها و 50 درصد دیگر از منابع زیر زمینی تامین می شود و این در حالی است که منابع زیر زمینی غیر قابل جایگزین هستند لذا باید از همه امکانات برای صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف از سوی مردم و نهاد ها و سازمان ها استفاده شود.

بر اساس گزارش اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، چمران گفت: بر اساس گفته های مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب در حال حاضر 20 درصد آب در انتقال آب از تصفیه خانه ها به منازل هدر می رود لذا اصلاح شبکه های انتقالی آب نیز باید از سوی سازمان آب در دستور کار قرار گیرد.

4747

کد خبر 682371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
  2 0
  تازه متوجه شدید یا چون مسئولیتتان رو به اتمام است این صحبتها را می کنید؟
 • بی نام IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
  2 0
  بعله، حتما چاره ان هم کما فی السابق گران کردن قبوض برق است
 • بی نام FI ۱۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
  2 0
  سالها شهرداری و شورای شهر رو تبدیل به دکان بده بستان های اقتصادی و سیاسی کردند حالا موقع تحویل دادن تهران داغون و بدهکار، تبدیل شدن به دلسوزان شهر و محیط زیست