مهر نوشت: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف 16 تن و ‏‏121 کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان طی دو هفته اخیر خبر داد.

اسداله هادی‌نژاد با اعلام این خبر گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت ۱۶۱۲۱ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۳۳۷۹ کیلوگرم بوده است که ۸۳ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت نیز ۲۲۳۱ کیلوگرم حشیش، ۱۹۳ کیلوگرم هروئین و‏‏ ۴۵ کیلوگرم شیشه ‏‏و ۲۵۰ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۲۴۲۴ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره حدود ۶.۷ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

هادی‌نژاد افزود: در این مدت ۱۹۴۳۴۲۲۷ عدد قرص روانگردان در سطح کشور کشف شده که بیشترین تعداد با ۱۹۴۱۵۱۲۴ عدد مربوط به استان همدان است. این استان در یک ماه اخیر بالاترین میزان قرص‌های روانگردان مکشوفه را در بین استان‌های کشور داشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه بالغ بر ۷۹ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به شش استان کشور می‌باشد،‌ گفت: بیشترین حجم کشفیات با ۴۳۹۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۷.۲ درصد کشفیات کشور می باشد و استان‌های کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، اصفهان و خراسان رضوی به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون دبیرکل ستاد بیان داشت: همچنین در این مدت ‏۲۳۵ دستگاه خودرو، ۴۵ دستگاه موتور سیکلت و ۲۳ قبضه سلاح‏ و ۹۵۴ دستگاه تلفن ‏توقیف شد.

هادی نژاد گفت: در مدت یادشده و طی اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در سطح استان‌های کشور ۲۶۹ قاچاقچی، ۴۹۷۵ توزیع‌کننده و خرده‌فروش و ۶۵۲۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند.

47235

کد خبر 683934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ali A1 ۱۲:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹
    0 0
    ۱۹۴۳۴۲۲۷چقد دقیق مطمئن هستین شایدم ۱۹۴۳۴۲۲۸تا باشهیعنی دونه دونه اینارو شمردن