با هم مروری بر مهم‌ترین اخبار فناوری اطلاعات ایران در شامگاه دوشنبه 19 تیر 1396 می‌کنیم.

خبرآنلاین:

 

شماره 1 - رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات گفت: متاسفانه برخی رسانه ها به دنبال از بین بردن شیرینی خبرهای خوب در جامعه هستند. فرنقی زاد اظهار کرد: در حالی که وزیر ارتباطات در عید فطر در اینستاگرام خود اشاره کردند که تا پایان دولت یازدهم پیشنهاد توقف فروش حجمی اینترنت در حوزه اینترنت ثابتADSL به کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارایه خواهد شد؛ متاسفانه برخی رسانه ها با اشاره به اجرای این مو ضوع از مردادماه این شایبه را در ذهن کاربران ایجاد کردند که از ابتدای مردادماه ، فروش حجمی اینترنت متوقف می‌شود. گفتنی است محمود واعظی با اشاره به تصمیم برای توقف فروش اینترنت به صورت دانلود حجمی گفت: این تصمیم برای فروش اینترنت ثابت ADSL و اینترنت ثابت TD LTE در نظر گرفته شده است.

 

شماره 2 - کارگاه تخصصی بین المللی اینترنت اشیا که توسط دانشکده پست و مخابرات و با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات در تهران برگزار شد؛ به کار خود پایان داد. همچنین نشست دوم نیز با عنوان IoT و شهرهای هوشمند، با هدف شناخت سیستم های IoT و شهرهای هوشمند پایدار و آشنایی با طراحی شبکه مرتبط با IOT در شهرهای هوشمند، توسط "جین هو"ا و "دکتر مظلوم زاده" استاد دانشگاه برگزار و پس از ارایه گروه های کاری ، آزمون نهایی گرفته شد.

 

شماره 3 - شرکت ارتباطات زیرساخت در گزارشی اعلام کرد : ایرانی ها در سه ماهه نخست سال جاری 298 میلیون دقیقه ارتباط بین الملل برقرار کردند. بر اساس این گزارش ، از این میزان مکالمات سهم ترافیک صادره از ایران به مقاصد بین الملل 195 میلیون دقیقه و ترافیک وارده به ایران 103 میلیون دقیقه است. همچنین کشورهای افغانستان ، امارات ، عراق ، پاکستان ترکیه ، آمریکا ، آلمان ، کانادا ، چین ، انگلستان در زمره پرترافیک ترین مقاصد ارتباطی بوده است.

 

شماره 4 - معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه هدف تعرفه ترجیحی اینترنت، حمایت از سرویس و محتوای داخلی است، درباره لزوم تغییر روش اعمال تخفیف برای ترافیک داخلی اینترنت نسبت به بین‌الملل و افزایش سایت‌هایی با تعرفه ترجیحی توضیح داد. مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت در ادامه بیان کرد: در نهایت تقریبا همه اعضاء معتقدند شیوه وایت‌لیست یا ۲۰۰ سایت برتر که در حال حاضر به بیش از ۵۰۰ سایت رسیده است، برای شروع خوب بوده اما کارایی لازم را ندارد.

 

شماره 5- سرویس‌های هوشمند مخابرات (IN) غیرفعال می‌شوند. معاون امور مشتریان شرکت مخابرات ایران گفت: در پی درخواست‌های متعدد مشتریان در زمینه سرویس‌های هوشمند (IN)، برای استفاده بهتر و بهینه از این خدمت و جلوگیری از قطع این سرویس‌ها به دلیل کارکرد بی‌رویه، مشتریان با مراجعه به دفاتر این سرویس را فعال کنند. داوود زارعیان با اشاره به اینکه سرویس‌های هوشمند (IN) از ۲۰ تیر ماه برای تمام کاربران غیرفعال خواهد شد، اظهار کرد: مشتریانی که مایل به استفاده از این خدمت هستند (مالک یا مستاجر به شرط ارایه اجاره‌نامه) می‌توانند با درخواست کتبی با قید زمان معین برای فعال کردن این خدمت اقدام کنند.

 

شماره 6 - عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه در ۱۶ مرکز مخابراتی تهران در حال انجام است. با اجرای این طرح، ارتباط مشترکان به مدت ۳ روز مختل می شود. عملیات کابل برگردان با هدف توسعه شبکه کابل در ۹ مرکز مخابراتی شهید لطیفی، الغدیر، شهید یزدانپناه، شهدای چیتگر، شهید تندگویان، شهر قدس، جماران، مارلیک و اندیشه از روز گذشته، در مرکز مخابرات دکتر حسابی (مارلیک) از امروز ۱۹ تیرماه و در ۶ مرکز مخابراتی شهید لطیفی، شهید توکلی، پیام نور، شهید قندی، رباط کریم، گلستان از فردا ۲۰ تیرماه انجام می شود.

 

شماره 7- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات به عضویت آکادمیک اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات راه دور (ITU ) درآمد.

 

شماره 8 -دانشگاه یزد و موسسه تحقیقاتی هوافضای روسیه تفاهم نامه همکاری منعقد کردند. براساس این تفاهم نامه طرح های مشترک پژوهشی در زمینه های مختلف از جمله ژئودرزی، کارتوگرافی، مدیریت بحران، و سنجش از راه دور انجام خواهد شد.

 

شماره 9 - شماره تلفن پشتیبانی از سرویس دیتای مشترکان تجاری مخابرات منطقه تهران تغییر کرد. مخابرات تهران اعلام کرد که در راستای یکپارچه سازی کدهای خدمات مخابراتی، شماره تلفن پشتیبانی مدیریت شبکه و مشتریان دیتای تجاری مخابرات منطقه تهران از ۱۸۹۹ به ۲۰۱۰ تغییر یافت.

 

شماره 10 - با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاسنتر ملی آسیاتک در ششمین برج بلند مخابراتی دنیا افتتاح می‌شود.

 

5656

کد خبر 685376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =