ایسنا نوشت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز به کار ایرلاین اختصاصی قشم تا پایان سال جاری خبر داد و اعلام کرد: کشور کانادا با پرداخت ۱۰۰ میلیون دلار وام به شرکت بمباردیه موافقت کرده و ۸۰ درصد این مبلغ به منطقه آزاد قشم تخصیص داده شده است.

حمیدرضا مومنی در ارتباط با آخرین وضعیت ایرلاین اختصاصی و توافق در زمینه راه اندازی این ایرلاین در قشم با شرکت کانادایی - فرانسوی "بمباردیه" اظهار کرد: بر حسب اطلاعی که به ما داده شده است، کشور کانادا با پرداخت مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار وام به شرکت بمباردیه که شرکت تولید هواپیماست، موافقت کرده و ۸۰ درصد این مبلغ به منطقه آزاد قشم تخصیص داده شده است.

وی ادامه داد: تامین ۲۰ درصد از اعتبارات بر عهده سازمان منطقه آزاد قشم بوده که در این رابطه در حال برنامه‌ریزی هستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به خرید ۱۰ هواپیما که پنج مورد آن در ابتدای امر و پنج مورد آن به تدریج تحویل داده می‌شود، گفت: جهت راه‌اندازی ایرلاین اختصاصی قشم ابتدا باید مجوزهای لازم از سازمان هواپیمایی کشور اخذ شود که این مسئله در دست اقدام است و امیدواریم که این موضوع تا پایان ماه جاری نهایی شود.

مومنی با بیان اینکه برای گرفتن EOC  لازم است حداقل پنج هواپیما بر اساس ضوابط جاری کشور داشته باشیم، عنوان کرد: این موضوع نیز در حال برنامه‌ریزی است و امیدواریم پس از انجام آن به مرحله اجرایی برسیم و تمام سعی خود را خواهیم کرد تا این اتفاق محکم پیش برود.

وی با تاکید بر اینکه جهت پیشبرد هر چه بهتر وضعیت ایرلاین اختصاصی قشم درخواست کرده‌ایم که موافقت دولت کانادا در ارتباط با بمباردیه در رابطه با منطقه آزاد قشم اعلام شود، بیان کرد: در صورتی که این ا تفاق رخ دهد، کمیته فنی- مالی و بازرگانی تشکیل خواهد شد تا جهت مذاکرات اقدام کنند و به صورت کلی حدود دو ماه این مرحله طول می‌کشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: به نظر ما پرونده ایرلاین اختصاصی قشم به خوبی پیش رفته و تصور می‌کنیم که تا پایان سال جاری این ماموریت بزرگ محقق شود.

 

3535

کد خبر 685535

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام A1 ۰۷:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
    4 1
    روی توریسم قشم سرمایه گذاری کنید کانادایی ها جای دوبی بیان قشم