قدردانی امام جمعه از دولت یازدهم برای راه اندازی راه آهن تهران به همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: از دولت یازدهم برای راه اندازی مسیر ریلی دوم در این استان قدردانی می کتم.

به گزارش خبرآنلاین از همدان ؛ آیت الله غیاث الدین طه محمدی، در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهر گفت: برای راه اندازی راه آهن همدان به تهران که پس از سالها کام مردم را شیرین کرد، از رهبر معظم انقلاب که در سال 83 با اجرای این طرح موافقت کردند، تشکر می نمایم، همچنین از تمام مسئولان و دولت های موثر در اجرای این طرح به ویژه دولت فعلی و وزیر راه و استانداران قبلی و فعلی به ویژه دولت کنونی قدردانی می کنم.

وی خاطرنشان کرد: راه انداری قطار همدان به تهران یکی از آرزوهای دیرینه مردم استان در زمینه حمل ونقل ریلی بود که در این سال تحقق یافت.

وی اظهار امیدواری کرد: به زودی مسیر زیارت عتبات عالیات هم با اتصال راه آهن همدان به راه آهن غرب کشور فراهم شود تا مردم با آسودگی خیال برای زیارت عازم کشور عراق شوند.

آیت الله طه محمدی با تبریک آزاد سازی موصل از چنگال داعش ، ابن موفقیت را نتیجه اتحاد و به برکت وجود ولایت فقیه و پشتیبانی مردم عراق از آیت الله سیستانی دانست و گفت: آزاد سازی موصل پوزه دشمنان وحامیان داعش در منطقه را به خاک مالید.
وی با اشاره به فرا رسیدن سالروز تاسیس شورای نگهبان به فرمان امام خمینی (ره) هم گفت: این شورا نقش مهمی در نظارت بر قانون کشور به لحاظ مطابقت با شرع مقدس دارد.

وی در ادامه ضمن تجلیل از نقش مجلس خبرگان رهبری در انتخاب رهبری مقتدر، عالم و فرزانه در 25 سال قبل یادآور شد: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود این رهبر فرزانه و خردمند از همه تلاطم ها ، بحرانها و گردنه ای سخت نظام با موفقیت وسربلندی عبور کرده است.

امام جمعه همدان در ادامه خطبه های نماز با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به معیشت و اقتصاد مردم از ربوی بودن بانکها و فعالیتهای اقتصادی آن انتقاد کرد و گفت: ربوی بودن بانکها باعث شده تا اقتصاد کشور ناسالم شود.

وی گفت: زیبنده نظام اسلامی نیست که شعار اسلامی دهیم، ولی ربا خواری در بانکهای اسلامی وجود داشته باشد که ظلم در حق مردم است.

آیت الله طه محمدی تصریح کرد: حکومت ها وظیفه دارد افراد سالم، لایق، کار بلد و با تقوا را برای امور مهم حکومت داری انتخاب کنند تا نظام اداری از برخی مشکلات فعلی رهایی یابد

 

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 686712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =