۰ نفر
۲۳ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۷:۲۲

چند هفته پس از قهرمانی با شکوه اینتر در لیگ قهرمانان این تیم متهم به تقلب شده .

در روزهایی که تب جام جهانی ، فوتبال دنیا را پر کرده ، روزنامه نگاران آلمانی از قهرمانی احتمالی تیم پرافتخار کشورشان در لیگ قهرمانان می نویسند. از این امید که یوفا جام قهرمانی را از اینتر پس می گیرد و به بایرن می دهد. تصمیمی جنجالی که به وقوع پیوستن آن باری دیگر فوتبال اروپا را تحت تاثیر قرار می دهد. این خبر را بیلد ، کیکر و دیگر نشریات سرشناس آلمانی در سرخط خبرهای خود داشتند و روزنامه‌های هامبورگ مورگن پست، ، ولت و همچنین سایت 1SPORT در گزارش‌هایی مشابه خبر از احتمال معرفی بایرن‌مونیخ به عنوان قهرمان جدید رقابت‌های لیگ‌قهرمانان اروپا در فصل   2010-2009 داده‌اند!

ماجرا به این شکل است که اینتر در فصل گذشته، از 2 بازیکن با قراردادهای غیرمعتبر استفاده کرده. در صورتی‌که این ادعا ثابت شود، طبق قوانین فدراسیون بین‌المللی فوتبال، این تیم ایتالیایی تمامی عناوین قهرمانی خود در فصل 2010-2009 را از دست خواهد داد و به این ترتیب بایرن‌مونیخ که در دیدار پایانی لیگ‌قهرمانان مقابل رقیب ایتالیایی خود شکست را متقبل شده به عنوان قهرمان جدید لیگ‌قهرمانان اروپا معرفی خواهد شد.

 تیاگو موتا و دیه‌گو میلیتو، 2 بازیکن سرشناس اینتر بوده‌اند که با قراردادهای غیررسمی در لیگ قهرمانان و سری A برای نراتزوری توپ زده‌اند. دو بازیکنی که از چهره های اثرگذار تیم اینتر بوده اند. این دو بازیکن از جنوا به اینتر پیوسته اند. اولین بار روزنامه گاتزتادلو اسپرت ایتالیا نزدیک به 5 روز قبل نوشت:« اینتر متهم است چون بازیکنانش را از مدیر محروم باشگاه جنوا خریده است.» این مرد ایتالیایی دو سال قبل به دلیل رسوایی در نحوه انعقاد قرارداد با ستاره های خارجی فوتبال ایتالیا ، با 5 سال محرومیت مواجه شده بود اما تنها با گذشت دو سال  در انتقال این دو ستاره به اینتر نقش داشته است. ماجرا به این شکل بده که او این دو بازیکن را در دیداری خصوصی به باشگاه اینتر معرفی می کند و از او می خواهد تا با آنها قرارداد ببندد. اتفاقی که تائید آن می تواند محرومیتی بزرگ را برای اینتر به همراه داشته باشد.

مورگن پست در بخشی از گزارش خود می نویسد:« فدراسیون فوتبال ایتالیا  (FIGC) هم به نوعی این اخبار را تأیید کرده تا نگرانی‌های هواداران اینتر بیشتر و بیشتر شود.»

این نشریه در ادامه با اشاره به طرح پرونده به طور ویژه در دادگاه ورزشی ایتالیا می نویسد:« ماسیمو موراتی باید در نیمه اول ماه جولای در خصوص اتهامات وارده در دادگاه ورزشی رم جوابگو باشد.»

اگرچه بلافاصله پس از انتشار این خبر ، وکیل مالک ثروتمند و غول نفتی ایتالیا با تکذیب چنین ادعایی می گوید:« این ها تنها یکسری توهم است. ما بازیکنان مان را از طریق واسطه های محروم جذب نکرده ایم . هیچ خطری تهدید مان نمی کند و محرومیتی هم برای مان اعمال نخواهد شد.»

اگر موراتی نتواند خلاف این ادعا را ثابت کند، یک رسوایی بزرگ دیگر گریبان‌گیر فوتبال ایتالیا خواهد شد.

در سال های اخیر فوتبال ایتالیا بحران های بزرگی را بر سر رد و بدل شدن پولهای ناپاک پشت سر گذاشته است. 4 سال قبل بر اثر رسوایی مالی ، باشگاه یونتوس به دسته پایین تر سقوط کرد . این بار هم این ترس به وجود آمده تا اثبات ماجرای قراردادهای مخدوش بازیکنان اینتر سبب شود تا آنها با محرومیت هایی سنگین مواجه شوند.

اینتر امسال با مربیگری خوزه مورینیو و درخشش گابریل میلیتو  توانست به سه جام مختلف دست یابد. این تیم غیر از قهرمانی در لیگ ایتالیا ، لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی ایتالیا را هم بدست آورد.

اینتر 4 سال قبل و به لطف محرومیت یونتوس توانست قهرمان لیگ ایتالیا شود اما این بار هیچ بعید نیست که اتفاق تلخی که برای رقیب دیرین شان رخ داد و آنها توانستند به جشنی بزرگ برسند ، برای خودشان کابوس بار شود و شادی را به خانه مونیخی ها در لیگ قهرمانان و البته رمی ها ببرد که با سلب قهرمانی اینتر ، می توانند جای این تیم را بگیرند.

کد خبر 68699

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =