تسنیم به نقل از پایگاه خبری ایتالی 24 نوشت: مدیرعامل شرکت انی ایتالیا در خصوص قرارداد شرکت توتال با ایران گفت: خوشحالیم که توتال در ایران است.

به گفته مدیرعامل انی ما برای اینکه اولین شرکت (حاضر در ایران) باشیم رقابت نمی کنیم. ما برای مدت ۱۵ سال تنها شرکت (خارجی) فعال در ایران بودیم و هنوز هم در آنجا حضور داریم.
 در آستانه نشست وزرای کشورهای تولید کننده نفت در سن پترزبورگ روسیه، کلودیو دسکالزی، مدیر شرکت نفتی انی ایتالیا در مورد احتمال دستیابی به یک توافق در این نشست چندان خوشبین نیست. از نظر وی، شرایط فعلی شرایط دشواری برای بازار نفت است. وضعیت ژئوپلتیک حساسی بر کشورهای تولید کننده نفت حاکم است و سایه نفت شیل آمریکا بر بازار سنگینی می کند.

به گفته مدیرعامل شرکت انی ایتالیا، این وضعیت بی قاعده و قانون حاکم بر بازار نفت موجب از دست رفتن 470 هزار فرصت شغلی در بخش انرژی شده و میلیون ها نفر را به فقر کشانده است.

دسکالزی در پاسخ به این سوال که با توجه به قرارداد اخیر امضا شده میان توتال و ایران برای توسعه بزرگترین میدان گازی این کشور، چه چیزی مانع از اقدام مشابه شرکت انی برای ورود به بازار ایران می شود گفت: «ما خوشحالیم که توتال در ایران است. ما برای اینکه اولین شرکت (حاضر در ایران) باشیم رقابت نمی کنیم. ما برای مدت 15 سال تنها شرکت (خارجی) فعال در ایران بودیم و هنوز هم در آنجا حضور داریم. شرکت انی هم یک ماه و نیم پیش موافقتنامه ای با شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میادین نفتی (دارخوین) و گازی (کیش) منعقد کرده است. انی نسبت به رقبایش در موقعیت متفاوتی قرار دارد. در طی 7 سال گذشته، ما در ازای یک دلار در هر بشکه، میادینی با حجم ذخایر 14 میلیارد بشکه نفت اکتشاف کرده ایم که این بدان معناست که هزینه توسعه این میادین بسیار پایین است. ما همچنین در کشورهای بسیار زیادی حضور داریم که از جمله آنها می توان به لیبی، مصر و ونزوئلا اشاره کرد. انی همچنین در نیجریه، آنگولا، کنگو، غنا، کنیا و موزامبیک نیز فعال است.

3535

 

کد خبر 689255

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =