ایسنا نوشت: رئیس مجلس گفت: امیدوارم دولت آینده چابک و فعال‌تر باشد و در مسیر رفع دغدغه‌ها بیشتر تلاش کند. البته مجلس نیز با همین رویکرد از دولت کارآمد حمایت می‌کند.

علی لاریجانی که به استان خراسان رضوی سفر کرده است، امروز (پنجشنبه) در نشست شورای اداری شهرستان بجستان با تبریک ایام دهه کرامت گفت: مشکلاتی مانند بیکاری، کمبود آب در کل کشور وجود دارد و مسئله کم آبی یک معضل بزرگ برای کشور محسوب می شود.

اهم اظهارات لاریجانی به شرح زیر است:
* کشور به دلیل اعمال تحریم ها از سوی دشمنان و همچنین برخی از سوءمدیریت ها که بوده از لحاظ اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارد اما تلاش می شود از این وضعیت عبور کنیم و این کار انجام می شود. به دلیل اینکه کشور از ظرفیت نیروی تحصیل کرده و علاقمند برای پیشرفت برخوردار است.

* کشور در شرایط سختی قرار داشت و گذر از آن با تدبیر و همت ممکن می شود، مقام معظم رهبری در مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی راهنمایی‌های سنجیده و بهینه‌ای داشته‌اند به طور مثال ابلاغ سیاست های مقاومتی یک شاهراه برای جهش اقتصادی کشور است.

* اقدامات آمریکایی‌ها نباید ذهن‌ها را مضطرب کند به دلیل اینکه اقدامات آن ها مصرف داخلی دارد و آمریکایی ها با رفتار شیطنت آمیز می خواهند که ذهن ما را از رسیدگی به مسائل و توسعه اقتصاد منصرف کنند؛ بنابراین باید متحدتر و نزدیک‌تر شویم و تمرکز و حواس ها در جهت رفع مشکلات اقتصادی باشد و خیلی، به حرف ها و هیاهوهای آنان توجه نشود.

*در مجلس لایحه مربوط به برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی مصوب شد و همچنین در این راستا مقرر شد بانک ها نیز معادل آن اعتبار اختصاص دهند تا حدودا 9000 میلیارد تومان منابع صرف سرمایه گذاری برای اشتغال در روستاها شود و قبل از اینکه این موضوع در شورای نگهبان مطرح شود، به دلیل ضرورت از مقام معظم رهبری اذن گرفته شد تا این مهم اجرا شود به دلیل اینکه منابع صندوق توسعه ملی بیشتر به موضوع سرمایه گذاری در بخش خصوصی باید اختصاص یابد.

* حضور مردم در روستاها منوط به داشتن درآمد مطلوب است البته منابع قابل توجهی به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص داده شد تا در قالب تسهیلات قرض الحسنه صرف اشتغال زایی مددجویان شود به دلیل اینکه بسیاری از آنان توانایی انجام فعالیت را دارند.

* خیلی از افرادی که در کشور یارانه دریافت می کنند نیازمند یارانه نقدی نیستند؛ بنابراین یارانه ها باید به افرادی که استحقاق دارند، داده شود و در مجلس نیز مصوبه ای تصویب شد که مستمری افراد مددجو تا پنج برابر افزایش یابد. در یک دولت اسلامی باید به افراد تحت پوشش و نیازمند واقعی کمک شود.

27214

کد خبر 691193

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =