تربیت پرستار در بیمارستان‌های دولتی کاری معقول و منطقی است و با اخذ نظر افراد صاحب نظر در این حوزه بوده است.

به گزارش خبرآنلاین وزارت بهداشت امسال برای نخستین بار قرار است طرح «پذیرش دانشجوی پرستاری در بیمارستان ها» را در 15 بیمارستان دولتی و خصوصی تهران اجرا کند. یعنی حدود بیش از 1300 پرستار بدون تحصیلات آکادمیک و پس از انتخاب رشته در دفترچه کنکور جذب بیمارستان‌ها خواهند شد. وزارت بهداشت این طرح را در اردیبهشت ماه امسال برای رفع سریع کمبود نیروی پرستاری و برای پاسخ به نیاز خدمات بر زمین مانده بیماران اعلام کرد اما پرستاران فارغ‌التحصیل بیکار پرستاری به آن اعتراض کردند.


از سوی دیگر برخی مخالفان این طرح خبر تعطیلی دانشکده‌های پرستاری در تابستان را اعلام کردند که در این باره حمید اکبری قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت این مساله کذب را دانست و گفت افرادی که این ادعا را دارند باید مدرک و سندی ارائه دهند که نشان دهد وزارت بهداشت این قصد را داشته است.

وی با بیان اینکه تربیت پرستار در بیمارستان‌های دولتی کاری معقول و منطقی است و با اخذ نظر افراد صاحب نظر در این حوزه بوده اعلام کرد: افرادی که ایراد می‌گیرند و انتقاد می‌کنند اگر بخواهند منصفانه نقد کنند،باید یک بار آیین نامه‌ای را که برای اجرا ابلاغ شده است را بخوانند .

او در گفت و گو با ایسنا گفت: در این آیین نامه آمده دانشگاه‌ها و دانشکده‌های پرستاری می توانند با بیمارستان‌هایی که دارای توانمندی‌های لازم هستند قرار داد منعقد کنند و از آنجا به عنوان عرصه آموزش استفاده کنند و این کار جدیدی نیست .

وی با تاکید بر اینکه کماکان از طریق کنکور سراسری دانشجوی پرستاری گرفته می‌شود و غیر از این راهی نخواهد داشت گفت: در دفترچه هم اعلام کردیم یکی از محل‌ها و عرصه های آموزشی می تواند بیمارستان هایی باشد که طرف قرار داد دانشگاه هستند و طبیعتا آن بیمارستانی که طرف قرار داد باشد باید یک سری ضوابط، امکانات و نیروی انسانی را داشته باشند.

وی همچنین در پایان با اشاره به اینکه نام هیچ بیمارستانی به عنوان محل تحصیل دانشجویان پرستاری در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری نیامده است، تاکید کرد: در دفترچه انتخاب رشته، نام هیچ بیمارستانی ذکر نشده بلکه در این دفترچه آمده است براساس تفاهم‌نامه‌هایی که بین دانشکده‌های پرستاری و بیمارستان‌های آموزشی منعقد شده دانشجویان می‌توانند در یکی از بیمارستان‌های تابع آن دانشگاه فعالیت کنند.

46232

کد خبر 692333

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =