۰ نفر
۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۰

ایرنا نوشت: رئیس جمهوری ونزوئلا به دنبال برگزاری انتخابات مجلس موسسان در روز دوشنبه در این کشور، اعلام پیروزی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نیکولاس مادورو دوشنبه شب در میان حامیانش در مرکز کاراکاس از برگزاری این انتخابات تمجید و اعلام پیروزی کرد.

همچنین شبکه تله سور گزارش داد که مادورو در جمع حامیانش در کاراکاس از حمایت ها برای رسیدن به صلح در ونزوئلا قدردانی کرد و گفت که این یکی از بالاترین شمارشرکت کنندگان طی انتخابات ها بوده است.
مادورو افزود: هشت میلیون نفر دربحبوحه تهدیدها درپای صندوق های رای گیری حضور یافتند و رای دادند. مردم ونزوئلا درس دمکراسی دادند.

وی از کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب که از ونزوئلا در برابر مداخله های خارجی به ویژه مداخله های واشنگتن حمایت کرده، قدردانی کرد. مادورو با اشاره به موضع گیری اخیر دونالد ترامپ علیه انتخابات مجلس موسسان گفت: ما اهمیتی به حرفهای ترامپ نمی دهیم. ما برای آنچه مردم ونزوئلا می گویند، اهمیت قائل هستیم.
مادورو در ادامه از مخالفان خواست تا به خشونت ها پایان دهند.

 رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا اعلام کرد که بیش از 41 درصد مردم این کشور در انتخابات تاریخی مجلس موسسان شرکت کردند.
'تیبیسی لوسنا' رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا در نشستی خبری تصریح کرد: صلح و آرامش پیروز شد. اگر صلح و آرامش در ونزوئلا پیروز شده، این به معنای پیروزی کل کشور است.

وی افزود: به رغم خشونت و تهدیدها علیه انتخابات مجلس موسسان، مردم ونزوئلا توانستند نظر خود را ابراز کنند.

پایگاه اینترنتی شبکه تله سور ونزوئلا گزارش داد: براساس آمارهای رسمی اعلام شده، حدود 20 میلیون نفر برای انتخاب 545 عضو مجلس موسسان ونزوئلا ثبت نام کرده بودند.
همچنین، رای گیری یک ساعت در ونزوئلا تمدید شد تا افرادی که نتوانستند رای دهند در این یک ساعت بتوانند رای خود را در صندوق های رای گیری بیندازند.

تله سور درادامه گزارش خود عنوان کرد: به جز چند مورد ایجاد اغتشاش از سوی مخالفان دولت در اطراف چند حوزه رای گیری، در کل روند رای گیری در آرامش کامل برگزار شد.
شورای ملی انتخابات ونزوئلا در گزارش دیگری اعلام کرد که تقریبا 100 درصد حوزه های رای گیری در سراسر این کشور برای دریافت رای مردم فعال بودند.

نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا جزو اولین افرادی بود که در ساعات اولیه رای خود را در صندوق رای گیری انداخت.
رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا درادامه گفت که در چند حوزه رای گیری گزارش هایی از تاخیر در شروع به کار رسمی رای گیری دریافت شد اما به دنبال حل مشکلات در این حوزه ها، رای گیری آغاز شد.

دولت ونزوئلا اعلام کرده است که هدف از برگزاری انتخابات مجلس موسسان در این کشور اعمال تغییرات در قانون اساسی است. نیکولاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا تاکید کرده است که برگزاری این انتخابات تنها راه حل چالش ها در کشوری است که با بدترین مشکلات اقتصادی و سیاسی چند دهه اخیر به دنبال کمبود مواد غذایی و دارو و همچنین نرخ تورم بالا دست و پنجه نرم می کند.

مادورو طرح این مجلس را برای نجات از وضعیت بحرانی ابداع کرد.مخالفان دولت مدعی هستند که مادورو در نظر دارد از طریق این مجلس، اراده و خواسته ‌های خود را 'بدون مزاحمت مخالفان' به اجرا برساند. با توجه به این که مخالفان وی انتخابات را تحریم کرده‌اند و فقط طرفدارانش به پای صندوق ها رفتند، پیروزی مطلق مادورو در انتخابات بدیهی است.

در همین حال دادستانی کل ونزوئلا از کشته شدن 9 نفر در خشونت های مرتبط با برگزاری انتخابات مجلس موسسان، از جمله یک کاندیدای انتخاباتی و یک رهبر جوانان مخالف دولت خبر داده است.
در کاراکاس، مخالفان دولت تظاهراتی در بزرگراه 'فرانسیسکو فاخاردو' برگزار کردند که نیروهای امنیتی سعی‌ در متفرق کردن تظاهرکنندگان را داشتند . مخالفان اعلام کرده اند که به اعتراضات خود ادامه می دهند.

49310

کد خبر 692376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =