پریا دختر پنج ساله ساوه‌ای در اثر کودک آزاری صبح امروز فوت کرد/ او یک هفته در کما بود

ایسنا نوشت: به گفته رئیس اورژانس اجتماعی، 10 صبح امروز پریا دختر پنج ساله‌ ساوه‌ای که هفتم مرداد ماه بعد از کودک آزاری به کما رفته بود، فوت شد.

حسین اسدبیگی ضمن اعلام فوت کودک پنج ساله‌ای که چند روز پیش بر اثر کودک آزاری به کما رفته بود، گفت: صبح هفتم مرداد ماه از بیمارستان مدرس شهرستان ساوه با اورژانس اجتماعی (123) تماس گرفته شد و گزارش دادند که دختر پنج ساله‌ای مشکوک به ضربه مغزی به بیمارستان آورده شده است. پس از اعزام نیروها به بیمارستان مشخص شد کودک به کما رفته و احتمال وجود کودک آزاری جنسی نیز مطرح شد.

وی ادامه داد: هنوز پزشکی قانونی نظر قطعی خود را در خصوص تایید کودک آزاری جنسی این کودک اعلام نکرده است و متاسفانه هیچ گونه اطلاعات دیگری در خصوص پرونده این دختر در دست نیست.

رئیس اورژانس اجتماعی در ادامه گفت: طی سال 95 اورژانس اجتماعی 2765 مورد مداخله حضوری در مراکز مداخله در بحران داشته و این در حالیست که 13 هزار و 769 مورد تماس تلفنی با اورژانس اجتماعی (123) طی سال گذشته برقرار شده و 10 هزار و 385 مورد خدمات سیار نیز به افراد ارائه شده است.

اسدبیگی در ادامه با تاکید بر آنکه نمی‌خواهیم با اعلام خبرهای منفی جو جامعه را ملتهب کنیم، گفت: متاسفانه اخیرا موارد متعددی از آزار جنسی کودکان، کودک ربایی و یا قتل کودکان در فضای مجازی منتشر می‌شود که غمگینی و ناامنی را در جامعه ایجاد می‌کند.

وی گفت: هر چند که اینگونه موارد در گذشته و دهه‌های اخیر نیز وجود داشته اما در حال حاضر به علت گسترش فضای مجازی و ارتباطات رسانه‌ای رسمی و غیر رسمی این گونه خبرها به سرعت دست به دست می‌شوند و مردم از جزئیات آنها با خبر شده و در این میان گاهی اطلاعات غلط نیز به مردم داده می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی تاکید کرد: توسعه خبرهای منفی باعث پایین آمدن بهداشت روانی و اجتماعی مردم می‌شود و این در حالیست که افزایش انتشار و دست به دست شدن چنین اخباری در جامعه باعث دامن زدن به دیگر آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی می‌شود. زیرا یکی از علل افزایش خودکشی در جامعه احساس ناامیدی و ناامنی در جامعه است.

وی ادامه داد: پیشنهاد می‌کنیم همانطور که حوادث منفی، دردناک و غم انگیز به سرعت در جامعه پخش می‌شود فضاهای مثبت و امیدبخش و همچنین نشاط آور نیز در جامعه توسعه یابد زیرا موارد کودک آزاری، همسرآزاری و ... به موقع توسط دستگاه‌های مسئول رسیدگی می‌شود اما در حال حاضر ایجاد روحیه امیدبخش و نشاط آور در جامعه ما متولی خاصی ندارد و کمتر به آن توجه می‌شود.

رئیس اورژانس اجتماعی ادامه داد: متاسفانه دیواری کوتاه‌تر از دیوار معتادان در جامعه پیدا نمی‌کنیم و بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را به مصرف کنندگان مواد نسبت می‌دهیم در حالیکه این جرایم معمولا توسط افرادی که دچار اختلال شخصیتی ضد اجتماعی و یا در نوجوانان اختلال سلوک هستند رخ می‌دهد و ممکن است که این افراد در کنار رفتارهای ضد اجتماعی خود اقدام به مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی نیز کنند.

اسدبیگی ادامه داد: نمی‌توانیم جرایم و آسیب‌های اجتماعی را به طور صرف به معتادان نسبت دهیم اگرچه این احتمال وجود دارد که درصدی از مصرف کنندگان شیشه و مت آمفتامین‌ها دچار هذیان و پرخاشگری شوند و در نتیجه به جرم و جنایت نیز اقدام کنند اما با این حال نمی‌توان معتادان را سرچشمه جرایم و آسیب‌های اجتماعی در نظر گرفت.

۴۲۲۳۵

کد خبر 692408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 3
 • بی نام IR ۰۹:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  2
  اقای اسد بیگی بالای 80 درصد جرایم و جنایات توسط معتادان رخ میده اون وقت چی میگید که معتادان سرچشمه جنایات نیستند
 • بی نام US ۰۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  4
  در عوضش امنیت داریم
 • ایرانی IR ۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  2
  درود بر خبرآنلاین که یکه و تنها با خبر رسانی به موقع از حقوق فراموش شده ی کودکان حمایت میکنه. درود
 • بی نام A1 ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  1
  حالا چه کسی زنگ بزند تا مجرم را معرفی کند,خدا رحم کند قاتل اتنا و آنیتا را که مردم زنگ زدند گفتند,
 • بی نام IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  1
  هر بار قربانی شدن کودکان قلبم را فشار می آورد ای کاش هیچ وقت به این دنیا نمی آمدم تا شاهد این مرگهای غم انگیز باشم.
 • بی نام IR ۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  0
  متاسفانه دیواری کوتاه‌تر از دیوار معتادان در جامعه پیدا نمی‌کنیم و بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی را به مصرف کنندگان مواد نسبت می‌دهیم در حالیکه این جرایم معمولا توسط افرادی که دچار اختلال شخصیتی ضد اجتماعی و یا در نوجوانان اختلال سلوک هستند رخ می‌دهد و ممکن است که این افراد در کنار رفتارهای ضد اجتماعی خود اقدام به مصرف مواد مخدر یا مشروبات الکلی نیز کنند.
 • بی نام IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  1
  یاد شعر بسیار زیبای پریای زنده یاد شاملو افتادم : دنیای ما خار داره...بیابوناش مار داره..هر كی باهاش كار داره...دلش خبردار داره دنیای ما بزرگه...پر از شغال و گرگه ...دنیای ما همینه ...بخوای نخواهی اینه
 • بی نام IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  2
  این استاد محترم لازم است کمی بیشتر با نظام حمایتی کودکان در امریکای شمالی و کانادا ،یا کشورهای پیشرفته اروپایی اشنا شوند تا بدانند حق و حقوق و لیاقت مردم در این موارد چیست؟
 • بی نام IR ۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  2
  کسب رتبه دوم جهانی در غمگینی ملی و رتبه اول در عصبانیت و پرخاشگری کسی را به جد به فکر انداخته است؟...
 • علیرضا IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  3
  بازم بگن اعتیاد جرم نیست و بیماریه
 • بی نام RO ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  5
  نتایج شعار امنیت و آرامش و آزادی و حقوق شهروندی اصلاح طلبان :1 جنایت و قتل طفل های معصوم بنیتا و آتنا ، پریا ،ملیکا و ... در یک ماهه گذشته دسته گل جنایات کاران به طرفداران روشنفکری کاذب و حقوق بشر و آزادی مطلق 2 حمله به سربازان در سیستان 3حمله به ماموران در اهواز3 حمله تروریستی در تهران 4 کلاهبرداری موسسات مالی از مردم 5 گرانی موادغذایی 6 افزایش تهدیدات و تحریم های خارجی 7ایجاد اختلاف بین مردم و دو قطبی تندور و معتدل و ...