روزنامه ایران با دو متهم قتل بنیتای8ماهه مصاحبه کرده است.

ابتدا  مصاحبه با متهم اصلی را می خوانید:

زمانی که خودرو را به سرقت بردی، با سر و صدای پدر بچه متوجه شدی که داخل ماشین بچه است، چرا توقف نکردی یا بچه را به محل امنی نبردی؟
در آن لحظه به تنها چیزی که فکر می‌کردم فرار بود. چون شیشه می‌کشم یادم نیست آن موقع چه اتفاقاتی افتاد. تنها چیزی که به یاد دارم این بود که فقط می‌خواستم فرار کنم و دستگیرنشوم.

بعد از اینکه ماشین را رها کردی به سراغ بچه نرفتی؟
نه ازترس، حتی یک بار هم سراغش نرفتم.
کنجکاو هم نبودی که ببینی چه بلایی سر بچه و ماشین آمده است؟می ترسیدم، اصلاً حتی یک لحظه‌ام فکرنمی کردم که ممکن است بچه داخل ماشین بمیرد. با خودم می‌گفتم صاحب مغازه ابزار فروشی که در نزدیکی محل رها کردن ماشین بود بی‌شک خودرو و بچه را پیدا کرده است. اما از شانس بد من مغازه در آن مدت تعطیل بود.

آخرین بار چه زمانی آزاد شدی؟
دی ماه پارسال بود. 17 ماه به اتهام 130 سرقت لوازم داخل خودرو بازداشت بودم و پدرم سند خانه‌اش را گذاشت و من از زندان آزاد شدم.
بعد از آن دوباره سراغ دزدی رفتی؟بله، در این مدت که آزاد بودم حدود 40 سرقت دیگر انجام دادم.
از زمانی که ماشین پدر بنیتا رابردی، چند سرقت انجام دادی؟هیچی، اینقدر ترسیده بودم که از خانه همسرم بیرون نمی‌آمدم.
با همسرت چطور آشنا شدی؟ من مواد فروش بودم و او هم خریدار مواد. پارسال او را که 38 ساله بود به عقد موقت خودم در آوردم.
در این مدت در فضای مجازی هم عکس بنیتا را ندیدی؟من اهل تلگرام و فضای مجازی نیستم. اما همسرم هست. او اگر هم دیده و به من هم نشان داده باشد، آنقدر من در دنیای «شیشه» ای خودم غوطه ور بودم که هیچ چیزی نفهمیدم.
چرا جلوی موهایت را رنگ کردی؟ عروسی دعوت بودم و قرار بود چند روز قبل به عروسی بروم که دستگیر شدم.
زمانی که ماشین را رها کردی بچه زنده بود؟ بله، آن موقع داشت گریه می‌کرد.اما وقتی ماشین را رها کردم خواب بود.
فکر نکردی که بچه در آن دما با ماشینی که شیشه‌هایش بالاست نمی‌تواند نفس بکشد؟اصلاً نمی‌دانم. من نه شیشه‌ای را بالا دادم و نه پایین. همانطوری که دزدیدم همانطوری هم رهایش کردم.
با خودت نگفتی وقتی یک بچه به این کوچکی را در آنجا رها کنی، ممکن است برایش اتفاقی رخ دهد؟متهم سکوت می‌کند.
پشیمان هستی؟ خیلی، اگر زمان به عقب برگردد، بچه را یک جا رها می‌کنم تا پیداش کنند یا اینکه او را به خانواده‌اش برمی گرداندم.
تحصیلاتت چقدر است؟تا پنجم دبستان درس خواندم.
چند سال است «شیشه» مصرف می‌کنی؟ 13 سال قبل.متأسفانه رفیق ناباب مرا به دام اعتیاد انداخت و روزی 1 گرم مواد می‌کشیدم. «شیشه» زندگی‌ام را نابود کرد.
چند سابقه کیفری داری؟ 5 بار تا به حال بازداشت شده ام. نخستین بار سال 88 بود.
به چه اتهاماتی تا به حال دستگیر شدی؟ سرقت، مواد فروشی، مصرف مواد و درگیری.
وسایل سرقتی را چقدرمی فروختی؟ معمولاً از هر سرقت 100 تومان گیرم می‌آمد که همه را خرج خرید مواد می‌کردم. اما شغل اصلی‌ام موتورسازی است.
الان چه احساسی داری؟ دلم می‌خواهد هر چه زودتر قصاص شوم. من باعث سرافکندگی خودم وخانواده‌ام شده ام. کاری کرده‌ام که هیچ جای جبرانی ندارد. دوست دارم هر چه زودتر به مجازاتم برسم تا ازعذاب وجدان نجات یابم.


دوبار با پلیس تماس گرفتم اما...
مهدی، دومین متهم پرونده، مرد جوانی است که ادعا می‌کند پس ازسرقت خودرو، دوبار با پلیس تماس گرفته وآنها را درجریان قرار داده است.


روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟
با محمد رفتیم مشیریه تا مواد بخریم که چشم مان به خودرو روشن افتاد. پیشنهاد سرقت را خود محمد داد و خودش هم ماشین را دزدید. وقتی او خودروی  پراید را برداشت من اصلاً نمی‌دانستم داخل ماشین بچه‌ای هست. من هم سوار ماشین پرایدم که با آن به مشیریه آمده بودیم شدم و از آنجا رفتم.
بعد از آن محمد را ندیدی؟ دیدم، 20 دقیقه بعد زنگ زدم که گفت سمت پاکدشت است.بعد هم آدرس داد و من هم به سراغش رفتم و تازه آن موقع بود که از ماجرای بچه با خبر شدم. به محمد گفتم بچه را ببر تحویل بده. من خودم بچه دارم و می‌دانستم که پدر و مادرش چه می‌کشند.
بعد چه اتفاقی افتاد؟ ضبط و باند ماشین را باز کردیم و من از محمد جدا شدم.
بعد از آن ماجرا سراغ محمد نرفتی؟ کنجکاو نبودی ببینی برای بچه چه اتفاقی افتاده است؟ سراغ محمد نرفتم. اما همان شب به کلانتری خاتون آباد رفتم و به مأموری که آنجا بود گفتم من و محمد بچه محل هستیم. من ساکن بالای پاکدشت هستم و محمد ساکن پایین پاکدشت. به مأموران گفتم او ماشینی را دزدیده که داخلش دختر بچه‌ای بوده است. محمد شیشه‌ای است و معلوم نیست چه بلایی سر بچه بیاید. آنها هم به من گفتند پیگیری می‌کنیم. اما افسوس که...
چطور متوجه شدی که مأموران موضوع را پیگیری نکردند؟ فکر کنم روز سه‌شنبه بود که داشتم تلگرام را چک می‌کردم که چشمم به عکس دختر بچه‌ای افتاد. او برایم آشنا بود و مطلبی که در زیر آن نوشته بود مطمئنم کرد که او همان دختر بچه‌ای است که محمد با خودروی پراید دزدیده است. تازه آن موقع بود که فهمیدم محمد بچه را تحویل نداده است. به همین دلیل برای یکی از دوستانم ماجرا را تعریف کردم و از او خواستم که به پلیس زنگ بزند.
تا آن موقع در فضای مجازی و روزنامه‌ها عکس بنیتا را ندیده بودی؟ نه، اهل روزنامه خواندن نیستم.
چند تا بچه داری؟ یک پسر 2 ساله و دخترم هم 9 ساله است.

 

45302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 692295

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 18
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • بی نام A1 ۰۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  95 2
  بایددرمورداطلاع رسانی ب پلیس تحقیق شود..ک قصور پلیس هم پیگیری گردد.. احتمال گزارش دادن این فرد ب پلیس وجود دارد.. چراکه برای بنده درهفته قبل موضوعی پیش آمد از قرار اینکه شخصی ب گوشی همسرم پیامک زده باعنوان پیداکردن گنج و قسم دادن ب اینکه ب پلیس نگید وووووو ماهیت پیام کلاهبرداری و چ بسا برای فرد طمعکاری ک گول این شیادان رو بخورد ب جنایت و مرگ هم ختم شده و میشود پیرو این با دستگاههای مختلف پلیس تماس گرفتم و پاسخشان جالبک حضوری بیایید شکایت کنیدهم شماره ثابت بنده دراهتیارپلیس بود هم مشخصات کاملم رو خواستم اعلام کنم دیدم برایشان اهمیتی ندارد کل ماجرا...باعث تاسفه..
 • بی نام IR ۰۳:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  33 1
  چی بگم؟؟
 • فرهاد A1 ۰۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  11 63
  نمی دانم چرا حس می کنم .اینها همشون دروغ می گن . اینها اصلا انسان نیستند.
 • شمس تبریزی IR ۰۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  70 3
  خبرآنلاین، در محله ما یه توزیع کننده مواد مخدر زندگی میکنه اما من هیچوقت به پلیس اطلاع ندادم و نمیدم چون میدونم دستگیر میشه و یه مدت کوتاه میره زندان و اونجا تکنیک های بهتر یاد میگیره و وقتی بیاد بیرون در سطح کلان تری به توزیع مواد مشغول میشه و افراد بیشتری را آلوده میکنه. ترجیح میدم ساقی 10 نفر باشه و نه صد نفر. اینها گرفتاری هایی هست که در کامنت قبلی هم علتش را گفتم.
 • بی نام IR ۰۴:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  4 37
  دوست دارم هر چه زودتر به مجازاتم برسم تا ازعذاب وجدان نجات یابم هشدار اعدام این مجرمین را راحت میکنه مسئولین قضایی زوداعدام نکنید بگذارید عذاب بکشن
 • بی نام IR ۰۴:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  16 68
  به خدا اگه دست دزدها رو از مچ قطع کنن دیگه انقدر دزدی رو تو مملکت شاهد نیستیم
 • وحید A1 ۰۴:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  70 1
  دختر کوچولوی ناز ، نمیتونم تصور کنم چی کشیدی وقتی تو ماشین از خواب بلند شدی ... من هم یه دختر 8 ماهه دارم وقتی بغلش میکنم یادت میوفتم ، قلبم جیحه دار میشه وقتی بهت فکر میکنم عزیز دلم ، هنوزم اشکم در میاد ......لعنت به این زندگی
 • ناشناس IR ۰۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  80 1
  تو این مملکت هیچی سر جاش نیست . هیچکس وظیفه اش را درست انجام نمی ده. تا کی باید این وضعیت را تحمل کرد چند سال قبل مادرم به دلیل فراموشی که داره گم شده بود . کل تهران را خودمون گشتیم تا پیداش کردیم ...
 • علی A1 ۰۴:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  25 11
  با خودت نگفتی وقتی یک بچه به این کوچکی را در آنجا رها کنی، ممکن است برایش اتفاقی رخ دهد؟متهم سکوت می‌کند. پدرش بیفکری کرده و ماشین روشن رو .... حالا شما از یه سارق شیشه ای انتظار داری
 • س A1 ۰۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  86 1
  اگر موضوع عدم توجه کلانتری به گزارش این متهم صحت داشته باشه که دور از ذهن هم نیست مسیر پرونده کاملا تغییر میکنه البته در یک سیستم قضایی سالم... بارها شده که برای موضوعی با 110 تماس گرفتم و هیچ جوابی نگرفتم
 • بی نام IR ۰۴:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  70 1
  جامعه دچار درد بی درمان شده انگار نه دزدش ذره ای بویی از انسانیت برده، نه مردم اهمیتی به اطرافشون میدن، نه پدر و مادرها در تربیت فرزند و آوردن لقمه حلال بر سر سفره زندگی دقت میکنند، نه پلیس و نه هیچکس به وجدان کاری و مسئولیت پذیری اهمیت میده... خدایا
 • بی نام A1 ۰۵:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  54 2
  هیچ کس کارش را درست انجام نمی دهد و انتظار خدمات عالیه و حقوق خوب نیز دارد
 • سارا A1 ۰۵:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  32 6
  من هنوز هم معتقدم وقتی اعتیاد عواقب این چنینی داره پس معتاد مجرمه نه بیمار
 • بی نام A1 ۰۵:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  36 1
  ن اهل روزنامه اند و نه تلگرام فقط شیشه میکشن. آخه کدوم حیوونی بچه رو میذاره تو ماشین وسط بیابون تو این گرما بعدم خودشو به نفهمی میزنه.
 • بی نام A1 ۰۵:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  40 0
  بابا خودش میگه 130 تا سرقت انجام داده پس چرا می گویید 12 تا؟؟
 • سمیرا IR ۰۵:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  29 2
  بعید نیست
 • بی نام A1 ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  69 1
  باید ادعایش بررسی بشود اگر درست باشه نیروی انتظامی باید جوابگو باشد
 • بی نام IR ۰۶:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۹
  18 4
  خدا لعنت کنه سارق اول رو ..... اینو چند سال پیش اعدام میکردند چند تا خانواده از شرش در امان بودند ... حتی خانواده خودش.....