نشست کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی پیش از ظهر امروز با حضور سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال برگزار شد.

به گزارش سایت فدراسیون فوتبال؛ عباس ترابیان، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی گفت: این نشست با حضور محمدرضا ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون، پریا شهریاری- رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی،غلامعلی هنرپیشه، سید مهدی ابطحی و رضائیان(اعضای کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی) به همراه بنده برگزار شد.
وی گفت: در این نشست علی صانعی- سرمربی تیم ملی زیر17 سال فوتسال در جلسه حضور یافت و پیرامون چگونگی انتخاب گروه استعدادیاب های تیم ملی زیر 17 سال توضیحات کاملی را ارائه کرد. در این جلسه طبق موارد طرح شده توسط سرمربی تیم ملی فوتسال، بازیکنان از چهار مسیر متفاوت جهت حضور در تیم ملی فوتسال المپیک انتخاب می شوند. بر همین اساس مسیر اول انتخاب بازیکنان از طریق لیگ برتر فوتسال جوانان و نوجوانان صورت می گیرد. مسیر دوم از طریق دریافت اطلاعات بازیکنان فعال در لیگ برتر و یک فوتسال کشور امکان پذیر است.
وی ادامه داد: مسیر سوم از طریق انتخاب بازیکنان در مسابقات دانش آموزان کشور که در شیراز برگزار می شود، صورت می گیرد و مسیر نهایی نیز از طریق انتخاب و معرفی توسط استعدادیاب های فدراسیون فوتبال انجام می شود که در این خصوص مقرر شد استعدادیاب های معرفی شده از سوی هیات های استانها با تایید کمیته فنی و توسعه، انتخاب نهایی شوند و سپس در سمینار یک روزه به منظور توجیه شرح وظایف و حساسیت های موجود در این رده سنی شرکت کنند و سپس فعالیت خود را در استان مربوطه آغاز و در نهایت نفرات برتر را به تیم ملی معرفی کنند.
رئیس کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی در ادامه بیان کرد: از دیگر مصوبات این نشست بحث انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی بود که با توجه به اتمام قرارداد محمد میرشمسی، سرمربی اسبق و عدم تمایل ایشان به ادامه فعالیت به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی کشور، این موضوع مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به سوابق درخشان مارکو اکتاویو برزیلی در فوتبال ساحلی ایران و جایگاه فنی ایشان در جهان، با تصویب کمیته فنی و توسعه فوتسال و فوتبال ساحلی وی به عنوان سرمربی تیم های ملی بزرگسالان و زیر 23 سال فوتبال ساحلی کشورمان انتخاب شد.
43 43

کد خبر 692516

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =