۰ نفر
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۳:۴۶

نبود نظارت، تنبلی اجتماعی، بیکاری و کمبود تفریحات سالم از دلایل اصلی گسترش سایت‌های قمار و افزایش مشتریان آن‌ها شده است.

درباره گرایش جوانان به بازی‌های قمارآنلاین و عدم نظارت مسئولان گزاره هایی مطرح است که در زیر به نکاتی اشاره کرده ام:

۱. از گاه رفتارشناسی، تنبلی اجتماعی و رویای رسیدن به پول‌های کلان بدون زحمت و تلاش اصلی‌ترین گرایش برخی از افراد به شرط‌بندی‌ها و بازی‌های قمار_آنلاین است. البته بیکاری و کمبود تفریحات سالم و گرانی فعالیت‌های رفاهی و ورزشی دلیل تشدید حضور در اینگونه شبکه‌ها بوده و متاسفانه بعضی از این گروه‌ها بین ۲ تا ۴ میلیون عضو جذب کرده‌اند.

۲. ظاهر کار گروه‌های قمار ابتدا شرط‌بندی روی مسابقات مثل فوتبال شروع می‌شود و به میزهای قمارآنلاین خانه پوکر و قمارهای مجازی ادامه می‌یابد. این در حالی است که گاه برد و باخت تا میلیون‌ها تومان می‌رسد!

۳. متاسفانه سازمان‌ها و نهادهای متولی هنوز برخورد جدی و عملی با اینگونه شبکه‌ها نکرده‌اند. زیرا که پرداخت پول در این بازی‌های قمار بسیار موجه و از طریق درگاه‌های اینترنتی داخلی انجام می‌شود. این در حالی است که مدیران و سرکردگان اصلی پول‌های حاصل از بازی را در قالب پولشویی از کشور خارج کرده و به صورت تجارت شبکه‌ای برگشت می‌دهند.

۴. با توجه به اعتیادآور بودن اینگونه شبکه‌ها، عوارض روحی و روانی حضور در آن‌ها افسردگی، اضطراب، استرس و گاهی از دست دادن سرمایه و به وجود آوردن بدهی کلان می‌باشد.

۵. لوتو یا بینگو به صورت آنلاین یکی دیگر از ابزار قمار می‌باشد که عدم قاطعیت و برخورد اصولی با اینگونه شبکه‌ها باعث گسترش آن‌ها و افزایش عضو در آن‌ها شده و می‌شود.

۶. عرضه سرگرمی‌های سالم و ارزان یا رایگان، قاطعیت برخورد با قمارآنلاین، آگاهی و اطلاع‌رسانی به خانواده‌ها و جوانان در افشا نمودن چهره پلید مدیران اینگونه شبکه‌ها، گام‌های اولیه در رفع این معضل می‌باشد.

۷. امروز اگر برخورد اصولی با آن‌ها نشود فردا بسیار دیر می‌شود و این آسیب نوپدید گریبان جامعه ما را می‌گیرد و جوانان بیشتری را به باتلاق قمارهای کلان خواهد کشید.

کد خبر 692588

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =