باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در اثر مذاکرات صورت گرفته بین مقامات دو کشور مشکل به وجود آمده برطرف شده و فعالیت‌ها به حالت عادی بازگشت.

روند صادرات محصولات پتروشیمی ایران به ترکیه اخیرا با مشکل رو به رو شده بود، زیرا گمرک ترکیه اعلام کرده بود برای ترخیص محموله‌هایی که از ایران صادر می‌شود، اسناد فروش باید به تأیید کنسولگری ترکیه در ایران برسد.

محمدرضا مودودی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: مشکل تجاری بوجود آمده بین دو کشور ایران و ترکیه تنها یک سوء تفاهم بوده است.

وی در ادامه توضیح داد: چند تن از تجار ایرانی برای اطمینان از معامله خود، طرف مقابل ترک را از طریق کنسولگری ایران در این کشور مورد ارزیابی قرار داده بودند و این امر موجب شد تا مسئولان ترک هم در اقدامی متقابل ، تمام تجار ایرانی را مجبور به دریافت استعلام از سفارت این کشور کنند.

مودودی تصریح کرد: این موضوع موجب بروز مشکلاتی برای تجار ایرانی و توقف صادرات محصولات پتروشیمی به کشور ترکیه به مدت 4 روز شد.

قائم مقام سازمان توسعه تجارت در پایان تأکید کرد: در اثر مذاکرات صورت گرفته بین مقامات دو کشور مشکل به وجود آمده برطرف شده و فعالیت‌ها به حالت عادی بازگشت.

39225

 

کد خبر 695827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =