۱ نفر
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
کتاب سخنرانی‌های حاج احمد چاپ شد

مهر نوشت: کتاب «احمد متوسلیان هستم» شامل سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های حاج احمد متوسلیان، با گردآوری و تدوین محمدجواد شادانلو، توسط انتشارات نارگل منتشر و راهی بازار نشر شد.

کتاب «احمد متوسلیان هستم» شامل سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های حاج احمد متوسلیان، فرمانده جاویدالاثر لشگر ۲۷ محمدرسول‌الله (ص) به تازگی با گردآوری و تدوین محمدجواد شادانلو، توسط انتشارات نارگل منتشر و راهی بازار نشر شده است.

احمد متوسلیان در سال ۱۳۳۱ در محله امامزاده اسماعیل واقع در خیابان مولوی تهران متولد شد. متوسلیان به همراه چهره‌هایی چون شهید همت، شهید محمود شهبازی، عباس کریمی، محمدرضا دستواره و ... از موسسان تیپ و بعدها لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) است. این چهره دفاع مقدس که پس از ساخت فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» بین مردم و مخاطبان عام ادبیات دفاع مقدس، بیشتر شناخته شد، در سال ۱۳۵۸ عازم کردستان شد و فعالیت‌های خود علیه ضدانقلاب را آغاز کرد.

پس از آغاز جنگ، تیپ محمد رسول‌الله (ص) در پیروزی در عملیات بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر، نقش مهمی ایفا کرد. متوسلیان و تیپ محمد رسول‌الله (ص) پس از این عملیات برای همراهی با رزمندگان لبنانی و مقابله با تهاجمات اسرائیل به این کشور رفتند که واقعه اسارت وی به دست لبنانی‌های افراطی و سپس نیروهای اسرائیلی رخ داد. از سال ۶۱ تا امروز، خبر موثقی از سرنوشت حاج احمد و ۳ همراهش در دست نیست.

این کتاب براساس اسناد موجود در بایگانی موسسه فکه شکل گرفته است و مجموعه سخنرانی‌ها، مصاحبه‌ها و نیز یکی از نوشته‌های متوسلیان را در بر می‌گیرد؛ جوانی که در سال‌های پیش از انقلاب رشد کرد و پس از گذراندن دوره مبارزاتی علیه حکومت پهلوی، وارد سال‌های پیروزی انقلاب و جنگ شد.

کتاب «احمد متوسلیان هستم» ۲۰ فصل دارد که هر فصل یکی از سخنرانی‌ها یا مصاحبه‌های متوسلیان را شامل می‌شود. «زندگی نامه احمد متوسلیان»، «متن دفاعیات در دادگاه ستم شاهی»، «سخنرانی در نماز جمعه پاوه»، «سخنرانی در دومین سمینار سراسری فرماندهان سپاه»، «مصاحبه با روزنامه اطلاعات درباره وضعیت جبهه مریوان»، «مصاحبه تصویری درباره وقایع کردستان و آغاز جنگ»، «سخنرانی در مراسم تدفین شهید علی‌رضا مهرآیینه»، «مصاحبه با راوی دفتر سیاسی سپاه، در خصوص مسائل کردستان»، «مصاحبه با خبرنگار نشریه پیام انقلاب در جریان عملیات محمد رسول‌الله (ص)»، «جلسه با محسن رضایی برای راه‌اندازی تیپ ۲۷ محمد رسول الله (ص)»، «جلسه با نیروهای شناسایی بومی عمل کننده در عملیات فتح‌المبین»، «مصاحبه با راوی دفتر سیاسی سپاه پس از عملیات فتح المبین»، «سخنرانی در جمع رزمندگان تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) پس از عملیات فتح‌المبین»، «مصاحبه با گروه خبری اعزامی از صدا و سیمای مرکز خراسان در جریان عملیات بیت‌المقدس»، «آخرین جلسه توجیهی با مسئولین یگان‌های تیپ ۲۷ پیش از آغاز مرحله چهارم عملیات بیت‌المقدس»، «سخنرانی در جمع رزمندگان تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص)»، «مصاحبه با راوی دفتر سیاسی سپاه و جمع‌بندی عملیات بیت‌المقدس»، «مصاحبه تلویزیونی پیش از اعزام به سوریه»، «سخنرانی در جمع نیروهای محمد رسول‌الله (ص)» و «مصاحبه اختصاصی نشریه پیام انقلاب با احمد متوسلیان فرمانده نیروهای اعزامی به لبنان» فصل‌‌های تشکیل دهنده این کتاب هستند.

این کتاب با ۴۳۲ صفحه مصور، شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

 

5757

کد خبر 695853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =