ایسنا نوشت: نائب رئیس فراکسیون امید گفت: نمایندگان عضو فراکسیون امید براساس شاخص‌های تعیین شده در این فراکسیون درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی تصمیم‌گیری خواهند کرد.

نائب رئیس فراکسیون امید درباره گفت: رویکرد فراکسیون امید به کابینه دوازدهم رویکرد حمایت از رئیس دولت است. در فراکسیون امید در مورد وزرای فعلی یکی آنالیز سه سطحی انجام شد و عملکرد قابل قبول و متوسط و غیرقابل قبول وزرای فعلی مورد ارزیابی قرار گرفت و جمع‌بندی آن خدمت رئیس‌جمهور ارائه شد.

عبدالکریم حسین زاده افزود: برای وزرای پیشنهادی جدید هم سه دسته شاخص‌های عمومی، تخصصی و ارزشی تعریف شده که برای هر یک از این سه شاخه ضریب اهمیتی پیش‌بینی شده است. در حوزه‌های عمومی ارتباط تسهیلات با وزراتخانه در حوزه تخصصی، تجربه مدیریتی و سابقه اجرایی و در حوزه ارزشی مسائل مختلف، سوابق، موضوعات گفتمانی و اصلاح‌طلبی گنجانده شده که برای آن ضریب اهمیتی در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ وزیر معرفی شده براساس سه شاخص و ضریب اهمیت آنالیز می‌شوند و نتیجه نهایی به میثاق فراکسیون برای تصمیم‌سازی در صحن علنی تبدیل خواهد شد.

او با اشاره به وجود نظرات موافق و مخالف نسبت به وزرای پیشنهادی در این فراکسیون اظهار داشت: بنای ما این است که در جلسات مجمع عمومی و پیش از رای‌گیری در صحن علنی مجلس بتوانیم در مورد شاخص‌ها به جمع‌بندی برسیم و رای یکپارچه‌ای از سوی اعضای فراکسیون ملاک عمل قرار گیرد.

اطلاعیه فراکسیون امید

همچنین دبیرخانه فراکسیون امید در اطلاعیه ای به شایعات اخیر پاسخ گفت.

در این اطلاعیه آمده است:

در روزهای اخیر و همزمان با آغاز به کار کمیته های تخصصی فراکسیون امید برای ارزیابی وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، متاسفانه شاهد برخی بی اخلاقی ها در فضای مجازی هستیم.
در شرایطی که هنوز جلسات فراکسیون امید با وزرای پیشنهادی و بررسی سوابق و برنامه های آنها در ابتدای راه است، انتشار اخباری مبنی بر دیدار جمعی از نمایندگان فراکسیون امید با برخی از وزرا و ارائه درخواست‌هایی نظیر انصراف از حضور و ... نمونه هایی تاسف برانگیز از تلاش برای به حاشیه بردن کار فشرده و کارشناسی کمیته های دوازده گانه ای است که در فراکسیون امید برای حصول منصفانه ترین نتیجه و رسیدن به دقیق ترین تصمیم درباره وزرای پیشنهادی تشکیل شده و به فعالیت شبانه روزی مشغول هستند.
لذا پیرو درج و انتشار این اخبار کذب، لازم می دانیم بار دیگر تاکید کنیم که برنامه بررسی وزرا در فراکسیون امید، طبق برنامه ای که از طریق پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون اعلام شده از روز شنبه تاا چهارشنبه هفته پیش رو، به صورت تمام وقت و فشرده پیگیری و جمع بندی و نظر نهایی فراکسیون درباره تک تک وزرای پیشنهادی در پایان کار روز چهارشنبه مشخص خواهد شد.
همچنین هرگونه اطلاع رسانی درباره تصمیمات، اقدامات، مواضع و نظرات فراکسیون در این باره تنها از مجاری رسمی شامل رئیس، سخنگو و پایگاه رسمی اطلاع رسانی فراکسیون معتبر بوده و انتساب سایر اخبار به این فراکسیون فاقد وجاهت خواهد بود.

27216

کد خبر 695868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =