اظهارات ۲ نماینده منتقد دولت: کابینه در فضای معامله و تحت فشار بسته شده است!

حسن کامران گفت: وقتی فضا فضای معامله و راضی کردن همه است کابینه بهتر از این نمی‎شود!

حسن کامران نماینده اصولگرای مجلس دهم در گفت و گو با خبرآنلاین درباره وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: در این مورد انتظارات من که تامین نشده است. در فضایی که همه با هم سعی می کنند سازش داشته باشند و همه راضی شوند و وقتی فضا به شکلی است که همه اهل معامله و راضی کردن یکدیگر هستند، نباید انتظاری بهتر از این داشت.

نمابنده مردم اصفهان افزود: به طور کلی نه در این کابینه بلکه در دولت های قبلی هم وضع بدین منوال بوده است که کابینه دولت ها هیچ گاه مردم را راضی نکرده اند و همیشه مشکلات وجود داشته اما برای فضایی که افراد به یکدیگر نون قرض دهند، خوب است!

وی در پاسخ به این سوالی که به شانس رای آوری وزرای پیشنهادی اشاره داشت، گفت: من مخالف وزیر کار هستم چرا که همسان سازی کارگران را درست نکرد و برای حقوق ذوب آهنی ها هم فکری نکرد. البته برای اظهار نظر زود است؛ چرا که فضا فضای لابی و معامله است. ممکن است فردی اوضاع خوبی نداشته باشد؛ اما با رایزنی و ... وضعیت را به سود خود تغییر دهد. گاهی شاهد رای های ناسالم هستیم.

اولین وعده عملیاتی نشد

محمد ابطحی نماینده خمینی شهر هم درباره کابینه دوازدهم به خبرآنلاین گفت: انتظار می رفت آقای روحانی به اولین وعده خود درمورد کابینه یعنی جوانتر شدن آن عمل می کرد، اما این اتفاق نیفتاد و میانگین سنی کابینه یکسال پیرتر از قبل است.

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: انتظار دیگری که وجود داشت این بود که از در حوزه وزارتخانه ها از افرادی استفاده می کردند که مقبولیت در آن حوزه داشته باشند و کارکرده باشند مانند حوزه آموزش و پرورش. چطور وزارت آموزش و پرورش مسوول به دستگاه‎های دیگر صادر می کند اما برای تصدی رفیع ترین کرسی در این وزارتخانه قحط الرجال است؟! من نمی‌گویم آقای بطحایی فرد توانمندی نیستند بلکه می خواهم بگویم افراد توانمند بسیاری داریم.

وی خاطر نشان کرد: دولت در معرفی وزرای پیشنهادی می توانست بهتر از این عمل کند که این اتفاق نیفتاد. شاید هم دلیلش وجود برخی فشارها باشد؛ کما اینکه می بینیم هنوز برای وزارت علوم وزیری معرفی نشده است. 

27216

کد خبر 695945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =