رئیس هیئت مدیره و سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از اعزام بیش از 19 هزار زائر به سرزمین وحی از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کورش فتاحی در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی شهر فرودگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت : امسال برنامه فشرده ای برای اعزام حجاج عربستان سعودی تدوین شد و در همین راستا طی دو هفته سالن حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) آماده بهره برداری گردید.

وی گفت : از آغاز عملیات اعزام حجاج در پنجم مرداد ماه تا دیروز، تعداد 19  هزار و 525 زائر از 9 استان کشور و 307 هزار 809 کیلوگرم بار با 78 پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به سرزمین وحی منتقل شدند.

فتاحی افزود : فرصت اندکی برای آماده سازی سالن حج در اختیار داشتیم اما تمام تلاش خود را به کار بستیم و با همکاری و تعامل میان تمام ارگان های حاضر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اعم از سپاه، نیروی انتظامی ، سازمان حج و زیارت، سازمان هواپیمایی کشوری و اداره گذرنامه توانستیم تا خدمات شایسته ای به زائران بیت الله الحرام ارائه کنیم.

سرپرست شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : ار زمان آغاز اعزام زائران ، کلیه پرسنل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با تمام قوا در جهت خدمت رسانی هرچه بهتر به زوار سرزمین وحی تلاش کرده و همچنین امکانات لازم برای آسایش و رفاه زائران در سالن حج فرودگاه فراهم گردید و مجموع اقدامات انجام شده منجر به رضایتمندی مقام معظم رهبری از روند انتقال حجاج به عربستان شد.

رئیس هیئت مدیره شهر فرودگاهی امام خمینی  (ره) با بیان برخی تغییرات در انجام پروازها به عربستان و کاهش سهم شرکت هواپیمایی سعودی در انتقال زوار، گفت : امسال 75 درصد زائران ایرانی توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به عربستان منتقل می شوند و این شرکت با یک اقدام جهادی و قابل تحسین برنامه فشرده و منظمی را برای اعزام حجاج تدوین کرده و با تلاش های صورت گرفته کلیه پروازهای "هما" از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به عربستان بدون مشکل انجام شد.

 

39224

کد خبر 698879

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =