نادر قاضی پور، نماینده ارومیه به مخالفت با وزیر پیشنهادی نیرو برای دولت دوازدهم پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین قاضی پور که به گفته خودش فقط یک بار در دفاع از وزیر پیشنهادی اطلاعات حاضر شده و مابقی دفعات به عنوان مخالف وزرای پیشنهادی توضیحاتی مطرح کرده است، بار دیگر در مخالفت با حبیب الله بیطرف پشت تریبون قرار گرفت.

نماینده ارومیه با تاکید بر اینکه ستاد احیای دریاچه ارومیه به ستاد مرگ آذربایجان تبدیل شده است به این نکته اشاره کرد که آقای بیطرف با احداث سد به جای تبدیل ایران به گلستان آن را به گورستان تبدیل کرده است. 

اهم توضیحات این نماینده مجلس در مخالفت با حبیب الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو برای دولت دوازدهم در ادامه آمده است:

*شرایط زیست محیطی کشور هم از نظر مطالعاتی و هم از نظر عملیاتی محصول دوره مدیریتی آقای بیطرف است.

*آقای بیطرف در کمبود آب شرب سالم سهیم است. 14 استان کشور درگیر ریزگردهاست. جیره‌بندی آب در شهرها و روستاها و حمل آن با تانکر خجالت‌آور است. آیا مشکلات آبی کشور به دلیل کمبود بارندگی است یا مدیریت ناکارآمد است؟

*آقای بیطرف با وضعیت بیماری و مدیریت شرکت‌های مولد نیروگاهی، تجارت و توسعه مولد نیروگاه جهرم، مدیریت راهبردی مهندسی مرام، زرین‌کالای مبین و ده‌ها شرکت دیگر می‌توانید در وزارت عریض و طویل نیرو موفق باشید؟

*آقای بیطرف در بستن حقابه هیرمند توسط افغانستان شما آن دوران هیچ کاری نکردید و سیستان و بلوچستان را به این روز انداختید. برای مهار آب‌های مرزی چه برنامه‌ای دارید. آیا مثل سابق، مدیریت شما به نفع خارجی‌ها خواهد بود یا به نفع داخل؟ اعتقادی به جمع‌اوری آب‌های سطحی دارید؟

*نمایندگان استان‌های گلستان، گیلان و مازندران با همت خودشان انتقال آب از خزر را در برنامه ششم منتفی کردند، آقای بیطرف شما می‌خواهید با آنان درگیر شوید؟ یقینا زورتان به این شیرمردان شمالی نمی‌رسد.

*احیای جریان دائمی زاینده‌رود اصفهان خواست عمومی ایران است، آیا توان مدیریت آن را دارید؟ البته که ندارید.

*استان خوزستان که هم اکنون با مشکلات عدیده آب و هوایی دست و پنجه نرم می‌کند، این وضعیت شایسته مردم جنوب کشور نیست. نیامده، برق اهواز قطع شده است.

* آیا سزاوار است تهرانی‌ها با دمای کمتر از 20 درجه برق داشته باشند و جنوبی‌ها برق نداشته باشند؟

* آقای بیطرف در زمان مدیریت شما در وزارت نیرو چندین دریاچه و تالاب خشک شد یا در حال خشک شدن است و دومین دریاچه نمکی جهان، ‌دریاچه ارومیه که با جان میلیون‌ها ارتباط مستقیم دارد، در زمان مدیریت شما ارتفاع آب این دریاچه چهار متر کاهش یافت. در زمان احمدی‌نژاد سه متر کاهش یافت. به جای احیا و نجات دریاچه ارومیه فاضلاب و پساب شهرک‌های صنعتی، نیروگاه ها و پتروشیمی‌ها بدون تسویه داخل دریاچه ارومیه می‌ریزند.

 

3939

کد خبر 698954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =