داوطلبان کنکور سراسری می‌گویند ظرفیت پذیرش دانشجو در کدرشته‌هایی که در رشته‌های مهم پزشکی بوده است در برخی از رشته محل‌های دانشگاه آزاد حذف شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برخی از داوطلبان کنکور سراسری در تماس با سرویس مشکلات مردم عنوان کرده اند بدون اطلاع آنها، سازمان سنجش برخی کدرشته های مهم دانشگاه آزاد در رشته پزشکی را از لیست انتخاب رشته آنها حذف کرده است.
یکی از مخاطبان این سرویس ضمن تماس با دفتر خبرگزاری عنوان کرد: الان در سازمان سنجش لیست انتخاب رشته برای ما بسته شده است و در مرحله و فرجه نهایی انتخاب رشته دانشگاه آزاد متوجه شدیم سازمان سنجش برخی از کد رشته هایی که درباره رشته پزشکی است از انتخاب ما حذف کرده. مثلا ما 100 کدرشته محل را اعم از دولتی و آزاد انتخاب کرده بودیم که 10 کدرشته مربوط به رشته های پزشکی دانشگاه آزاد حذف شده است و عملا ما فقط 90 حق انتخاب داریم.
او درباره جزئیات این رویداد گفت: در سه رشته اصلی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، عموما ظرفیت های مازاد پردیس های بین الملل دانشگاه آزاد حذف شده است. به طور مثال در پردیس های بین الملل کیش و قشم با وجودی که چند سال پذیرش می شد و در دفترچه ابتدایی هم پذیرش دانشجو اعلام شده بود، ظرفیت مازاد این کدرشته ها حذف شده و دیگر قادر به جایگزین کردن آن نیستیم.
این داوطلب کنکور سراسری ادامه داد: به دانشگاه آزاد که مراجعه کردیم، عنوان کردند این حذفیات دست ما نیست و وزارت علوم و شورای گسترش آموزش، مسئول حذف این ظرفیتها هستند.
او خواسته خود را عدم حذف کدرشته های مزبور عنوان کرد و گفت: چنین تصمیم یک شبه ای باعث مشکل برای ما می شود و حق داوطلبانی که این کدرشته ها را انتخاب کرده اند از میان می رود برای همین از وزارت علوم درخواست می کنیم این تغییر را به وضعیت سابق برگردانند یا این تغییر را به سال آینده موکول کنند.
46231

کد خبر 699518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =