میزان نوشت:آئودی با همکاری گروه چینی Hanergy Thin Film Power در تلاش است تا سلول های خورشیدی را بر سقف های شیشه ای پانورامیک خودروهای برقی خود نصب کند.

آئودی که از عواقب رسوایی دیزلی آلمان‌ها در امان نبوده و مدام از سوی اتحادیه و مقامات مورد انتقاد قرار گرفته، در حال حاضر تمرکز خود را روی تولید خودروهای برقی گذاشته است.

ماه گذشته، آئودی از کاهش هزینه ها تا سقف 12 میلیارد دلار تا پایان سال 2022 خبر داده و هچنین به دنبال منابع تامین بودجه و سرمایه برای توسعه پلتفرم پورشه های بدون آلایندگی است.

در همین راستا، کمپانی خودروسازی آلمانی آئودی در بیانیه ای از همکاری با زیر مجموعه یک شرکت بزرگ چینی به نام Alta Devices خبر داد و اعلام کرد که در نظر دارد با هدف افزایش برد طی شده خودوهای برقی، سقف آن ها را به باطری های خورشیدی و سیستم مطبوع تهویه هوا و سایر لوازم کمکی مجهز کند.

این شرکت همچنین در بیانیه خود اعلام کرد که اولین مدل مجهز به صفحات خورشیدی سال 2017 به تولید می رسد. آئودی امیدوار است به کمک همکار چینی خود بتواند تمام مساحت سقف خودروهای برقی، و نه فقط قسمت شیشه ای آن را با صفحات خورشیدی پوشش دهد.

در وهله اول این باطری‌های خورشیدی قادر نیستند باطری خودروی برقی را به طور مستقیم شارژ مجدد کنند، اما انرژی حاصل از این صفحات می‌توانند برای تامین انرژی تهویه مطبوع و سیستم‌های گرمایشی مورد استفاده قرار گیرند و در نتیجه در انرژی باطری برای طی مسافت بیشتر صرفه جویی می‌شود. درواقع به این طریق، صفحات خورشیدی تاثیر مستقیمی روی عملکرد بهتر خودروهای برقی خواهند داشت.

البته شرکت Alta Devices امیدوار است در آینده نه چندان دور به تکنولوژی دست یابد که به واسطه صفحات خورشیدی، بتواند باطری خودرو را به طور مستقیم شارژ کند.

 

39224

کد خبر 700804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =